Today.ua

З'явилась інформація про можливу мобілізацію освітян

Військовозобов'язані чоловіки, які працюють в освітній галузі, мають бронь від мобілізації. Та, як з'ясувалося, бронювати можуть не всіх. Йдеться, насамперед, про викладачів українських вишів. Там мобілізація освітян цілком можлива.

Про кого саме йдеться, розповів депутат від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Отже, за словами нардепа, викладачі вишів, які працюють там не менше, ніж на 0,75 ставки, мають право на бронювання від мобілізації. Та, як з'ясувалось, керівництво вишів може бронювати лише тих викладачів, які мають науковий ступінь. Ті ж, у кого такого ступеня немає, не мають й імунітету від мобілізації.

"Наукові, педагогічні працівники з науковими ступенями, які мають 0,75 ставки, не підлягають мобілізації. Якщо звичайний педагогічний працівник, то він не має відстрочки від мобілізації", – повідомив  нардеп.

Бабак каже, що вони разом з очільником Міносвіти Оксеном Лісовим намагались переконати керівництво Міноборони у хибності такого рішення. Вони кажуть, що не має значення, є у викладача науковий ступінь або немає. Без кожного з них освітній процес буде неповноцінним.

 

Однак у Генштаба ЗСУ інший погляд на це. Там вважають, що цим можуть зловживати приватні виші, які братимуть на роботу кого завгодно, щоб забезпечити їм бронь від мобілізації.

"На жаль, це наша провина, ми не змогли переконати ані міністерство оборони, ані генеральний штаб. Будете пробувати? Будемо", – запевнив Сергій Бабак.

Нардеп також повідомив, що Верховна Рада ухвалила закони щодо відстрочки від мобілізації для педагогічних працівників. Причому там врахована відстрочка для викладачів різного рівня – і з науковими ступенями, і без них. Але чомусь ці закони досі не підписані.

Нагадаємо, уряд назвав підприємства, які можуть бронювати весь свій персонал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ