З'явилася інформація про підвищення пенсій 65-річним українцям з 1 березня та 1 квітня

Автор: Леся Ловіцька

Деяким українцям найближчими місяцями двічі підвищать пенсії. Йдеться про громадян, виплати яких зростуть з 1 березня та з 1 квітня. Названо умови, яким потрібно відповідати.

З'явилася інформація про підвищення пенсій 65-річним українцям з 1 березня та 1 квітня - today.ua

Дворазове підвищення пенсій стосується 65-річних громадян, які виконали вимоги до стажу. Чоловіки мали накопичити 35 років, а жінки – 30 років.

За законом, такі особи не можуть отримувати пенсію нижче 40% від мінімальної заробітної плати в Україні. Відомо, що з 1 січня вона зросла до 7100 грн. Однак влада прийняла рішення перерахувати виплати у березні – разом зі щорічною індексацією.

Таким чином, мінімальна пенсія зазначеної категорії українців у перший місяць весни зросте до 2840 грн. При цьому слід пам'ятати, що у квітні заплановано ще одне підвищення мінімальної зарплати – цього разу до 8000 грн. Відповідно піднімуть і пенсії 65-річних громадян – до 3200 грн.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

У березні очікується індексація пенсій більшості українців. У Кабміні та Міністерстві соціальної політики зокрема заявили про 13-відсоткове підвищення виплат. Цей коефіцієнт назвали попереднім, а точний розмір підвищення стане відомим після отримання всіх необхідних статистичних даних.

Вже зараз відомо, що підвищення виплат не торкнеться "нових" пенсіонерів, які вийшли на відпочинок за останні три роки. Не можуть розраховувати на збільшення і ті, хто зараз отримує максимальні виплати. Зростання доходу не передбачене і для українців з пенсіями нижчими за мінімальну – вони й так отримують спеціальну доплату від держави.

З'явилася інформація про підвищення пенсій 65-річним українцям з 1 березня та 1 квітня

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як відомо, у 2024 році "мінімалка" для пенсіонерів становить 2361 грн, а найбільша пенсія удесятеро більша – 23 610 грн.

Нагадаємо, кому з українців перестануть виплачувати пенсії із 1 квітня.