З 1 травня деякі українці можуть втратити житлову субсидію: як цього уникнути

Автор: Корнєєв Ігор

На початку травня громадянам мають перепризначити субсидію на оплату послуг ЖКГ. Здебільшого це станеться автоматично, але деякі українці можуть втратити право на пільгу.

З 1 травня деякі українці можуть втратити житлову субсидію: як цього уникнути - today.ua

Нагадаємо, в Україні житлова субсидія розбита на два періоди: на опалювальний та неопалювальний сезони. Суть її дії та сама, різняться лише суми дотацій від держави.

1 травня буде здійснено перепризначення субсидій на неопалювальний сезон. Більшості громадян України її продовжать автоматично, в деяких випадках може бути потрібний особистий візит до державних органів.

Зазначимо, що з 1 грудня 2022 року оформити субсидію можна не лише у ЦНАПах, а й у місцевих органах влади, а також у відділеннях Пенсійного фонду.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Проте громадяни, які вчасно не сплачують за послуги ЖКГ, можуть втратити житлову субсидію зовсім. Це станеться, якщо українець має заборгованість перед підприємствами житлово-комунального сектору, що перевищує суму 680 гривень.

Також субсидію можуть скасувати, якщо покращився матеріальний стан її одержувача. Якщо у квартирі мешкає непрацюючий повнолітній громадянин, то дотація від держави на оплату послуг ЖКГ також знімається.

З 1 травня деякі українці можуть втратити житлову субсидію: як цього уникнути

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Майте на увазі, що дорогі покупки можуть стати для держави підставою позбавити вас субсидії. Якщо людина придбала щось на суму понад 50 тисяч гривень, або накопичила на своєму депозитному рахунку вдвічі більшу суму, то їй також можуть відмовити у продовженні житлової субсидії.

Про те, кому 1 травня субсидію не перевизначать автоматично, ми розповідали у нашому матеріалі. Таким громадянам доведеться повторно подавати документи для отримання дотації.