Юрист пояснив механізм блокування банківських карт ухилянтів

Автор: Корнєєв Ігор

Адвокат Богдан Кушнір пояснив, як держава має намір примушувати громадян мобілізуватись до армії. Зокрема, він пояснив, хто і за яких умов блокуватиме банківські картки ухилянтів.

Юрист пояснив механізм блокування банківських карт ухилянтів - today.ua

У разі, якщо громадянин не встає на військовий облік і не повідомляє свої дані до Територіального центру комплектації та соціальної підтримки, на нього може бути накладено штраф. Після цього може бути заблоковано його банківську картку, але військкомати самі це зробити не зможуть.

"Я певен, що слава богу, що ТЦК не має можливості натиснути кнопочку й заблокувати комусь якісь рахунки. Рахунки блокуються за те, що особа не сплатила штраф. Напряму – ні", – розповів Богдан Кушнір.

Хоча штрафи суттєво зросли після ухвалення нового закону про мобілізацію, за словами юриста, вони не розглядаються виконавчою службою як значні. Тому до такої міри, як конфіскація майна, держава вдаватиметься лише у крайньому разі.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

"Арешти на майно вони не накладають, бо що штраф невеликий. Це перше. По-друге – якщо немає рішення суду про арешт майна", - зазначив адвокат.

Після того, як військовозобов'язаному призначили штраф, через деякий час він може виявити, що його банківську картку заблоковано. Також  відповідне повідомлення має надіслати виконавча служба.

"Ви подивилися, усе зрозуміли. Захотіли – пішли, оскаржили через суд. Захотіли – сплатили. Але напряму ТЦК не може цього зробити", – повідомив Богдан Кушнір.

Юрист пояснив механізм блокування банківських карт ухилянтів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, оновити дані військовозобов'язані можуть трьома способами:

  • у ТЦК та СП;
  • у ЦПАУ;
  • у додатку "Резерв+".

Для різних категорій призовників у військкоматах діють різні черги.