Євросоюз продовжив тимчасовий захист для українців: скільки ще біженці можуть розраховувати на виплати і пільги

Автор: Лобанова Єлизавета

Євросоюз продовжив тимчасовий захист для українських біженців, які вимушено залишили свої будинки через війну. Новий термін, до якого українці зможуть залишатися в країнах Європи та продовжувати отримувати там допомогу, завершиться у березні 2025 року.

Євросоюз продовжив тимчасовий захист для українців: скільки ще біженці можуть розраховувати на виплати і пільги - today.ua

Так звана Директива про тимчасовий захист дозволяє українцям вільно пересуватися ЄС, дає їм автоматичне право жити та працювати в країнах ЄС, а також пропонує їм доступ до соціальних послуг, таких як житло та медичне обслуговування.

З початку війни 4 млн українців за кордоном набули статусу тимчасового захисту та користуються всіма привілеями, які цей статус їм надає.

На спільній зустрічі лідерів Євросоюзу міністр внутрішніх справ Іспанії Фернандо Гранде-Марласка не виключив розгляд альтернативних способів надання захисту українським біженцям до відновлення дії директиви у березні 2025 року.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

"Ми дуже сподіваємось, що в цьому не знадобиться... що кожен зможе повернутися до своєї країни", - додала Гранде-Марласка.

Євросоюз продовжив тимчасовий захист для українців: скільки ще біженці можуть розраховувати на виплати і пільги

За 1,5 роки війни найбільше українських біженців прийняли Німеччина та Польща. За ними йдуть Чехія, Словаччина, Велика Британія та Ірландія.

Деякі країни урізають соціальні виплати українцям, змушуючи їх швидше виходити на роботу. Також на сьогоднішній день навіть у тій же Німеччині та Ірландії фіксується гострий дефіцит житла, тому не всім українцям можуть надати комфортабельні апартаменти навіть спочатку. Те саме стосується і безкоштовного проїзду. У більшості країн він уже скасований для українців або залишається в окремих містах.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ще однією з найчастіших проблем, з якою стикаються українці, є мовний бар'єр. Для багатьох із них вивчити чужу мову виявляється дуже складно до того рівня, щоб повністю адаптуватися та знайти кваліфіковану роботу. При цьому безкоштовні мовні курси в усіх країнах залишаються, соціальна допомога теж, право на роботу українці мають таке саме, як і місцеві жителі.

Раніше повідомлялося, що Німеччина зможе прийняти ще 5500 українських біженців до кінця 2023 року.