Євросоюз може будь-якої миті припинити імпорт українських сільгосптоварів

Автор: Корнєєв Ігор

Європейський парламент та Рада Європи погодилися ще на рік продовжити режим безмитної торгівлі з Україною. Це чудова новина для українських товаровиробників і особливо фермерів.

Євросоюз може будь-якої миті припинити імпорт українських сільгосптоварів - today.ua

Втім, у них є і привід для занепокоєння. Законодавство в новій редакції зазнало низки змін, які посилюють контроль над продукцією, що ввозиться. Деякі види українського експорту можуть бути заморожені миттєво, якщо країни ЄС відчують загрозу для європейського ринку.

Раніше до цього списку входило м'ясо птиці, яйця та цукор, тепер же перелік поповнили овес, кукурудза, крупа та мед. Введення такого страхувального заходу домагалися депутати Європарламенту.

Зазначається, що тарифи на ці види продуктів будуть повернуті, якщо їхній експорт до ЄС з України перевищить обсяги перших двох воєнних років. Також ухвалено зміну, яка дозволяє комісії, що наглядає за українським експортом, швидше приймати обмежувальні рішення (14 днів замість 21).

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

У Міноборони назвали топ-10 вакансій у ЗСУ: високі зарплати пропонують не лише на фронті

До 6 червня, коли нові правила набудуть чинності, продовжується дія поточної угоди, в якій діють старі норми.

Попри всі поступки, які зробив Європарламент для захисту внутрішнього виробника, сьогодні польські фермери погрожують провести масштабну акцію протесту. Вони мають намір блокувати сотні автострад, очікується, що до пікетів долучаться десятки тисяч місцевих мешканців.

Євросоюз може будь-якої миті припинити імпорт українських сільгосптоварів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Польські агровиробники домагаються не лише посилення регулювання щодо імпортованих до Євросоюзу сільськогосподарських товарів, а й пом'якшення вимог екологічного законодавства ЄС.

Нагадаємо, вони протестують із 9 лютого, блокуючи пункти пропуску на польсько-українському кордоні. На ПП регулярно опиняються заблокованими сотні фур з України.