Європарламент затвердив виділення €50 млрд Україні: коли надійдуть кошти

Автор: Корнєєв Ігор

Переважною більшістю Європейський парламент схвалив надання 50 млрд євро фінансово-економічної допомоги Україні. Ці кошти надходитимуть до країни протягом чотирьох років.

Європарламент затвердив виділення €50 млрд Україні: коли надійдуть кошти - today.ua

Цю чотирирічну програму макроекономічної допомоги, незважаючи на довге пручання прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, було узгоджено лідерами Євросоюзу на саміті в Брюсселі. Профільні комітети Європарламенту схвалили програму 22 лютого.

Сьогодні відбулося голосування, під час якого 536 євро-депутатів підтримали виділення коштів Україні, 40 виступили проти та ще 39 – утрималися.

План допомоги буде переглянуто через два роки, однак, як повідомлялося раніше, Угорщина не зможе скористатися правом вето та заблокувати виділення додаткових коштів Києву, якщо у цьому виникне потреба.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Умовою отримання макроекономічної допомоги є проведення реформ в України. За цим слідкуватиме Європейська комісія, яка раз на квартал має намір проводити інспекційні заходи.

Європарламент затвердив виділення €50 млрд Україні: коли надійдуть кошти

Реформи повинні торкнутися системи управління державою та фінансами країни, судової системи. Також у Єврокомісії очікують, що буде продовжено боротьбу з корупцією та цифрову трансформацію в українській державі.

У разі невиконання вимог Єврокомісії допомогу буде призупинено.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Кабміні розраховують отримати перші 4,5 млрд євро у рамках затвердженої сьогодні програми Ukraine Facility вже у березні. Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн також раніше заявляла, що перший транш буде зроблено вже наступного місяця.

Нагадаємо, НБУ вимагає від банків посилити перевірки однієї з категорії клієнтів. Регулятор має намір посилити фінансовий моніторинг.