Єврокомісія запропонувала продовжити транспортний безвіз з Україною

Автор: Корнєєв Ігор

На сайті Єврокомісії з'явилося повідомлення, в якому йдеться про продовження безвізового транспортного режиму з Україною. У публікації наголошується, що він вигідний обом сторонам.

Єврокомісія запропонувала продовжити транспортний безвіз з Україною - today.ua

Очікується, що до угоди буде внесено зміни, покликані покращити процедуру правозастосування. Вони будуть представлені на затвердження Раді Європейського Союзу.

Зміни передбачають обов'язкову наявність документів, що відповідають угоді, у транспортного оператора. Під час руху без вантажу потрібно буде підтвердити, що транзит виконується у рамках двосторонньої операції.

Також Єврокомісія має намір посилити контроль за підробленими документами, зокрема посвідченнями водія. За це загрожує відкликання ліцензії.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

У разі, якщо в якомусь українському регіоні регулярно фіксуватимуться порушення, то на нього перестане поширюватися європейський автомобільний безвіз, за його збереження між Євросоюзом та Україною.

Таким чином Єврокомісія пішла назустріч польським фермерам, які блокують вантажні перевезення на кордоні з Україною, починаючи з 9 лютого. Вони стверджують, що автомобільний безвіз та загальна політика лояльності до українських трейдерів негативно позначається на місцевому бізнесі.

Єврокомісія запропонувала продовжити транспортний безвіз з Україною

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому Україна експортувала до Євросоюзу товари на 250 млн євро, тоді як імпорт європейської продукції до країни перевищив €700 мільйонів.

Нагадаємо, раніше єврокомісар з транспорту Адіна Валеан анонсувала посилення контролю над експортом українського зерна. Нові пропозиції Єврокомісії щодо транспортного безвізу з Україною є конкретними кроками у цьому напрямку.