Євро незабаром замінить долар: заява Національного банку України

Автор: Леся Ловіцька

В Україні стрімко збільшується частка валютних угод у євро. У Нацбанку заявили, що найближчим часом він замінить долар. Про це стало відомо з повідомлення Ради оверсайту індикаторів грошового та валютного ринку.

Євро незабаром замінить долар: заява Національного банку України - today.ua

Наразі долар в Україні залишається головною валютою, яка формує курс. Однак у банківських операціях дедалі частіше фігурує саме євро. Кількість угод з ним зростає. Відсоток угод у євро за операціями з покупки безготівкової валюти клієнтами наблизився до 50%. Учасники ринку вже потребують розрахунку індикатора довідкового значення курсу гривні до євро на міжбанку, який зараз тільки для долара.

"Продовження цієї тенденції з урахуванням євроінтеграційних прагнень України може вже у найближчому майбутньому актуалізувати питання доцільності переходу з долара до євро як основної валюти курсової прив'язки", - зазначив Національний банк України.

Рада оверсайту обговорила також питання щодо доцільності подальшого існування двох (щомісячного та щоденного) списку валют для встановлення офіційного курсу гривні. Вказано, що через розвиток ІТ операційні обмеження на щоденний розрахунок офіційних курсів до більшого переліку валют зникли.

Популярні зараз

Агресор найближчими днями піде на штурм двох міст: кому треба якнайшвидше покинути свої домівки

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

Наявність списку валют, якими щомісяця встановлюється курс, збільшує ризик виникнення практики подвійних курсів. Це може спричинити порушення зобов'язань нашої держави перед МВФ. У більшості європейських країн діє лише один, щоденний, кошик валют для офіційного/референтного курсу. Тому Рада оверсайту вирішила перейти до одного (щоденного) списку валют для встановлення офіційного курсу.

Євро незабаром замінить долар: заява Національного банку України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у лютому регулятор повідомив, що Україна навіть після вступу до Європейського союзу прагнутиме зберегти власну валюту. Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук зазначив, що навіть розвинені країни Південної Європи після переходу на євро зіткнулися з багатьма проблемами в монетарній сфері, а держави, які залишили її, лише виграли.

Раніше стало відомо, що НБУ змінив правила купівлі валюти, зокрема доларів.