За ввезення деяких видів українського продовольства до ЄС доведеться сплачувати ввізне мито. Розмір мита – доволі відчутний. У такий спосіб Євросоюз намагається захистити інтереси європейських фермерів та одночасно не закрити європейський ринок збуту для українських сільгоспвиробників.
Ввізне мито запроваджено вже з кінця червня, повідомляє Європейська правда, посилаючись на інформацію, опубліковану у Financial Times.
Мито запровадять на ввезення українського цукру та яєць. Розмір мита на цукор становитиме: 419 євро за тонну білого цукру і 339 євро за тонну цукру-сирцю. На яйця митний збір буде по 30 центрів за кілограм. Це вже не перші продовольчі товари з України, на які було відновлено митні платежі. Нещодавно було запроваджено мито на овес з України. Його розмір становить 89 євро за тонну зерна, і воно діятиме до червня 2025 року.
Таким чином Євросоюз застосовує механізм "екстреного гальма", про який було домовлено раніше. Цей механізм було передбачено на початку поточного року як спосіб врівноваження інтересів європейських та українських виробників сільгосппродукції. Влада ЄС була змушена його застосувати у відповідь на масові протести європейських фермерів.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Було домовлено "включати" механізм "екстреного гальма" у вигляді мита в тих випадках, коли імпорт певних товарів з України перевищить середній рівень надходжень цих товарів за період з другої половини 2021 року до кінця 2023.
Реакція української сторони
За словами торгового представника України Тараса Качки, вжиті заходи передбачені угодою про вільну торгівлю між Україною та ЄС. Отже в діях Євросоюзу немає нічого протизаконного. Адже влада ЄС має в першу чергу захищати інтереси своїх виробників. Хоча в ЄС також чудово розуміють необхідність підтримки України у такий скрутний для неї час. Через це зараз тривають переговори між представниками українського уряду та керівництвом аграрного блоку ЄС щодо покращення умов торгівлі, які задовольнятимуть обидві сторони.
Водночас Качка зауважив, що питання це непросте і вимагає зміни деяких правил торгівлі під впливом нових реалій.
Нагадаємо, українці кинулися купувати продукти тривалого зберігання. Ціни на консерви пішли вгору.