Є-реєстр військовозобов'язаних готовий до запуску: яка інформація про призовників потрапить у відкритий доступ

Автор: Лобанова Єлизавета

Електронний реєстр військовозобов'язаних під назвою "Оберіг" планується до запуску вже у жовтні. До нього вже внесли 90% громадян. Команда, яка працює над реєстром, намагається якнайшвидше його закінчити.

Є-реєстр військовозобов'язаних готовий до запуску: яка інформація про призовників потрапить у відкритий доступ - today.ua

За словами заступника голови парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Маріанни Безуглої, навіть без запуску електронних повісток реєстр дозволить вирішити окремі проблеми з мобілізацією: уникнути випадків, коли повістки надходять уже службовцям, забезпечить актуальність інформації про військовозобов'язаних та їхні навички.

Є-реєстр військовозобов'язаних готовий до запуску: яка інформація про призовників потрапить у відкритий доступ

Ідея створити Е-реєстр військовозобов'язаних з'явилася ще до війни. Закон про єдиний електронний реєстр призовників Кабмін схвалив у 2017 році, а формально реєстр запустили 28 березня 2022 року. Однак на той момент там не було повної бази військовозобов'язаних. Повернулися до цього питання лише 2023 року.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Невирішеним залишається питання роздачі повісток в електронному вигляді. Через "Дію" це робити не планують, альтернативних рішень поки що немає.

У реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" буде внесено таку інформацію:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
  • службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
  • дані про необхідність у комплектуванні особовим складом ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, крім інформації, що становить державну таємницю.

У майбутньому планується також включити телефонні номери та адреси електронної пошти громадян, документи у справах про адміністративні правопорушення законодавства про мобілізацію, відомості про володіння іноземними мовами, право на використання зброї, проходження освітніх курсів та курсів підвищення кваліфікації, документи для виїзду за кордон , про посвідчення водія, про посвідчення тракториста-машиніста, про суднові документи, про свідоцтва пілотів, про осіб, які зникли безвісти.

Раніше глава ТЦК озвучив реальні втрати серед військових, призваних рік тому.