Як заощадити електроенергію та знизити суми у платіжках

Автор: Ольга Березовська

Щомісяця українці отримують платіжки за спожиту електроенергію. І цифри у них постійно зростають. На щастя, є кілька ефективних способів заощадити та платити менше за світло.

Як заощадити електроенергію та знизити суми у платіжках  - today.ua

Щоб знизити щоденне споживання електроенергії та в результаті менше платити за комунальні послуги, варто дотримуватись кількох простих правил.

Вимикати непотрібне світло

Економія може починатися з найпростіших повсякденних звичок. Наприклад, варто вимикати освітлювальні прилади, які вам не потрібні. Так, якщо ви дивитеся телевізор, то верхнє світло можна і не використовувати. А якщо ви знаходитесь на кухні, то лампи в коридорі чи вітальні слід вимкнути.

Режим "еко"

Сучасна побутова техніка значно полегшує життя людей. І в багатьох приладах є режим "еко", що допомагає знизити споживання електроенергії. Крім того, такий режим подовжує термін служби пральної машини, телевізора або кондиціонера. Тому варто використовувати його з метою економії.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Військовий розповів про зміну ставлення українців до людей у формі

Заміна ламп

Лампи старого зразка варто замінити енергоефективними LED. Це допоможе значно знизити рівень споживання електроенергії. Крім того, світлодіодні лампи набагато вигідніші – вони довше працюють.

Як заощадити електроенергію та знизити суми у платіжках

Економія в ігровій формі

Можна спробувати пограти з сім'єю у квест, поставивши за мету заощадити як можна більше електроенергії за місяць. Це допоможе виробити корисні для економії звички - вимикати за собою світло і не залишати увімкненою техніку, якою не користуєтеся в конкретний момент.

Зонний тариф

В українців є можливість перейти на дво- чи тризонний тариф, що також допомагає економити. Суть цієї системи полягає в тому, що ціни на електроенергію визначаються згідно з часом доби.

Наприклад, у двозонному у період з 7 до 23 години за кожну кіловат-годину потрібно платити 2,64 гривні, а з 23 до 7 години – лише половину, тобто 1,32 гривні. Щодо тризонного тарифу, то там ціни розподіляються таким чином:

Як заощадити електроенергію та знизити суми у платіжках

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • Піковий час з 8 до 11 години та з 20 до 22 години по 3,96 гривні за кіловат-годину;
  • Напівпіковий час з 7 до 8 години, з 11 до 20 години і з 22 до 23 години – 2,64 гривні за кіловат-годину;
  • Нічний час з 23 до 7 години – 1,05 гривні за кіловат.

Щоб підключити один із тарифів, слід звернутися до місцевого обленерго.

Пропонуємо також кілька порад, які допоможуть заощадити на купівлі одягу та їжі.