Як накопичити заощадження навіть з мінімальною зарплатою: лайфхак

Автор: Леся Ловіцька

Мінімальна зарплата в Україні – 6700 грн, і багато хто змушений жити на таку суму цілий місяць. Фінансовий консультант Андрій Омельченко розповів, що навіть за низького доходу можна накопичити заощадження.

Як накопичити заощадження навіть з мінімальною зарплатою: лайфхак - today.ua

Золоте правило всіх економічно освічених людей – відкладати 10% від кожного свого прибутку. Так, з 6700 грн вийде покласти в скарбничку 670 грн, але це значно краще, ніж нічого.

"Це справді золоте правило, яке допоможе почати накопичувати гроші", - зазначив Омельченко.

За словами експерта, потрібно виробити у себе корисну звичку. Спочатку вилучення 10% заробітної плати може сприйматися дискомфортно – можна розпочати з 1, 2,5 чи 5% від зарплати. Суть у тому, щоб запустити процес накопичень і знати про наявність вкладу. Головне – щоб відрахування були постійними.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Є непоганий спосіб дисциплінувати себе – створити електронну скарбничку на картці. Можна одразу вказати у налаштуваннях, щоб 10% від зарплати одразу під час вступу падали у "банку".

Щоб уникнути спокуси витратити накопичене, можна одразу переводити гроші у валюту. Однак постійно купувати та продавати її не варто.

"Моя порада, якщо заробляєте у гривнях, то й відкладайте у гривнях. У разі довгострокових покупок — машини чи квартири, доцільно купувати валюту. Але тоді ви повинні дати собі установку, що не продаватимете її, якщо з'явиться якийсь новий телевізор або планшет", - пояснив аналітик.

Андрій Омельченко порадив українцям робити накопичення у гривні та іноземній валюті. Можна відкрити у банку депозит і потім отримувати відсотки. Як варіант – купити державні чи військові облігації, що приносять високий відсоток доходу.

Як почати заощаджувати

Щоб уникнути спокус та не купувати зайвого, важливо аналізувати свої витрати. Важливо уникати про емоційних покупок – це реакція на акції. Товари з червоними цінниками так і хочеться купити, і не завжди виходить визнати, що річ непотрібна.

Як накопичити заощадження навіть з мінімальною зарплатою: лайфхак

Створюйте списки покупок, з якими йдете до магазинів. Також можна спробувати монетизувати власні таланти, щоби отримати ще одне джерело доходу. Можна продати речі, якими не користуєтеся, та покласти зароблене у скарбничку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у 2024 році мінімальна зарплата зросте двічі. З 1 січня її розмір становитиме 7100 грн, а з 1 липня – 8000 грн.

Раніше повідомлялося, що банки знизять депозитні ставки: стало відомо, в якій валюті краще зберігати заощадження.

Головне