Взимку відключення електроенергії можуть стати ще тривалішими: що слід негайно зробити мешканцям багатоквартирних будинків

Автор: Марченко Любов

Відповідно до прогнозів деяких експертів, українцям можуть взимку збільшити тривалість відключень електроенергії. Споживачам можуть залишити "світлою" лише чверть доби. А дехто лякає і більш радикальними відключеннями – по 18-22 години на добу. Через це громадянам радять якомога ефективніше підготуватися до цих "темних часів".

Взимку відключення електроенергії можуть стати ще тривалішими: що слід негайно зробити мешканцям багатоквартирних будинків - today.ua

Експерт з енергетичних питань Олександр Харченко дав кілька порад, що варто зробити для того, щоб легше пережити зиму.

Слід подбати про забезпечення роботи насосів для води та опалення

Мешканцям будинку слід з’ясувати, чи є в ньому насоси для води, і чи вони оснащені резервним живленням. Якщо цього не буде, то холодна вода, і вода в системі опалення підуть під час відключень повз будинок і не піднімуться на поверхи. Для того щоб забезпечити їхнє живлення, слід обзавестися генератором або батареєю. У цьому випадку, звісно, доведеться ще й купувати паливо до генератора. Втім, можна також встановити генератор на газовому опаленні.

"Відповідно, необхідне підключення до газової мережі, але не у всіх будинках є такі мережі", — зауважив Харченко.

Популярні зараз

Українські банки запроваджують безпрецедентні ставки за депозитами: скільки можна заробити на вкладеній мінімалці

В Україні планують проведення пенсійної реформи: що відомо

З 16 липня деяких водіїв примусово доставлятимуть до ТЦК

Завтра вдень 8 годин поспіль відключень електроенергії не буде

Подбати про електроживлення для ліфтів

За словами Харченка, ліфти мають працювати навіть в умовах відключення електроенергії. Особливо коли йдеться про висотки в Києві та інших великих містах, що мають до 20 поверхів і більше. Адже навіть молодим мешканцям таких будинків підйом на верхні поверхи дається нелегко. А літні люди практично залишаються "ув’язненими" у своїх домівках.

Взимку відключення електроенергії можуть стати ще тривалішими: що слід негайно зробити мешканцям багатоквартирних будинків

Встановлення батарей-накопичувачів у квартирах

За словами Харченка, така практика існує навіть у цілком благополучних країнах. Кожна квартира встановлює для себе окремий накопичувач електроенергії. Ця батарея заряджається від мережі у ті моменти, коли світло є. А потом, коли світло відключають, вона починає віддавати накопичену енергію.

"Зараз уже розгортається на очах мережа малого бізнесу, який встановлює батареї у квартири. Це не український винахід, а популярна історія у світі, коли встановлюються батареї з інверторами, які забезпечують накопичення електроенергії за її наявності в мережі, а потім віддають, коли електрики немає", - розповів Харченко.

За його словами, є доволі широкий ціновий діапазон таких батарей. Наприклад, якщо сім’я хоче лише мінімально забезпечити себе світлом, то вартість накопичувача може становити від 25 до 27 тисяч гривень. Проте, якщо мешканці квартири хочуть користуватись усім набором електроприладів без обмежень, то доведеться викласти за накопичувач від 100 до 120 тисяч гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо до всього цього у вашому будинку працюватимуть насоси, то ви вже будете в достатньому комфорті та безпеці взимку", — підсумував експерт.

Нагадаємо, у Міненерго повідомили, коли відключень світла стане менше.