Today.ua

Вживаний одяг стане недоступним: в Україні підвищать податки на секонд-хенд

Підприємці, що завозять в Україну вживаний одяг і торгують ним, десятками років ухиляються від сплати податків. Через це бюджет недоотримує велетенські суми. А отже, податки на секонд-хенд треба підвищувати.

Таку думку вже неодноразово висловлював голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. А зазвичай саме публічні висловлювання депутатів і чиновників є провісниками підвищення податків, тарифів та збільшення цін на товари та послуги.

За словами Гетманцева, продавці вживаного одягу вже не один десяток років використовують "сірі схеми", щоб уникнути оподаткування. При ввезенні такого одягу в Україну вони штучно занижують ціну на свій товар. Причому в деяких випадках – на порядок. Тобто реальна вартість товару в десятки разів вища за ту, що вони декларують.

Зазвичай так буває, коли вони під виглядом секонд-хенду завозять нові брендові речі. Сплативши за такий одяг значно менший митний збір, ніж треба було б заплатити за нові брендові речі, такі ділки мають змогу продавати свій товар в Україні за заниженими цінами. Тобто при продажі вони встановлюють на ці речі дещо нижчу ціну, ніж ті підприємці, які чесно сплачують усі податки і збори. У такий спосіб шахраї забезпечують собі виграшні позиції. У них краще купують речі, більші обороти, і, відповідно, значно вищі заробітки.

Те саме стосується не брендових речей, але таких, які мають значно вищу вартість, ніж звичайний секонд-хенд. На них також при продажу виставляють ціни, які в кілька разів вищі ніж ті, що були задекларовані на митниці.

Очевидно, що є в цьому вина не лише самих імпортерів вживаного одягу, але й митників, які допускають подібне. Можна припустити, що й митники також мають свій "навар" у цих схемах. Та в будь-якому випадку імпорт і продаж секонд-хенду потребує перегляду умов. Цей великий сегмент речового ринку має приносити державі більше податкових надходжень, ніж він приносить, вважає Данило Гетманцев.

Отже слід чекати, що незабаром владою будуть зроблені якісь кроки, що призведуть до збільшення оподаткування секонд-хенду. А відтак зросте і його ціна для споживача. Втім, можна було би просто навести порядок на митниці. Але це, радше, з області недосяжного.

Продавці секонд-хенду поки що не готові до підвищення ціни на свій товар

Самі продавці секонд-хенду поки що не готові переглядати ціни на свій товар. Адже вони чудово зрозуміють, що підвищення цін зрештою призведе до зниження обороту та скорочення їхніх доходів. Наприклад, у магазині "Баул" в Києві запевнили, що найближчим часом ціни не переглядатимуть.

Аналогічної позиції дотримуються і в мережі магазинів Humana. За словами товарознавця, що представилася Галиною, у них технічно неможливо продавати необліковані речі. Їхній магазин не торгує речами на вагу. Тому кожна річ - на обліку.

"В нас кожен товар оцінюється індивідуально, "на вагу" нічого не продається. І такого, щоб ми підвищували ціни, чи планували - немає", - запевнила товарознавець.

Нагадаємо, в Україні мають намір вже найближчим часом підвищувати податки. Водночас деяких громадян позбавлять від сплати податку на землю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ