Незважаючи на те, що війна в Україні триває вже майже два роки, європейські країни продовжують надавати біженцям соціальну та фінансову допомогу. Розглянемо докладніше, які виплати ще передбачені для біженців з України в Європі, і де їм платять найбільше.
У багатьох країнах допомога біженцям перевищує розмір середньої української зарплати. Безумовно, рівень життя та ціни в Україні та країнах ЄС відрізняються, проте не настільки, як це було раніше.
За даними EnableMe, найбільші виплати передбачені для українських біженців у таких країнах:
- Ірландія — 824 євро для дорослого на місяць;
- Бельгія — 1140 євро на дорослого;
- Німеччина — 502 євро на дорослого;
- Франція — 426 євро на місяць;
- Великобританія - від 300 євро на одного;
- Норвегія - 650 євро на дорослого;
- Швейцарія - 350-500 євро на місяць.
Сума коштів, які отримують українці "на руки", може залежати від житла, складу сім'ї, наявності статусу безробітного, наявності заощаджень, дітей тощо.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
Розмір виплат в одних країнах продовжує підвищуватися (наприклад, у Німеччині), а в інших їх планують скорочувати через надмірне навантаження на бюджет, як в Ірландії чи Польщі.
Сім'ї з дітьми, як правило, можуть розраховувати на більші виплати та пільги, ніж громадяни без дітей.
У Бельгії одна доросла людина може отримувати щомісяця 1140 євро, але сім'я з двома дітьми може розраховувати всього на 1537,9 євро.
У Британії щомісячна виплата дорослому від 25 років становить 384 євро, дитині окремо — приблизно 332 євро.
У Франції на кожну людину щомісяця виділяється близько 204 євро. Якщо біженці не мають доступу до соціального житла, їм виплачується компенсація у розмірі 7,4 євро на день на одну особу. Таким чином, загальна щомісячна допомога становить 426 євро, а якщо мати з дитиною, вони отримують 528 євро.
У Норвегії українцям з тимчасовим захистом виплачують щомісяця приблизно 650 євро на дорослу та від 250 до 350 євро на кожну дитину. Крім того, під час інтеграційних курсів можна отримувати близько 1400 євро на місяць. Ці кошти можна використовувати для самостійної оплати житла та комунальних послуг.
У Німеччині українцям, як і німцям із низьким доходом чи безробітним, виплачується базовий громадянський дохід. Для дорослого він становить 502 євро, а для дітей – від 310 до 420 євро, залежно від віку. Держава також сплачує оренду житла.
У Швейцарії уряд надає українським біженцям щомісячну підтримку у розмірі 1573,39 франків (приблизно 1661 євро).
В Ірландії, окрім безкоштовного житла, українським біженцям виплачується по 824 євро щомісячної фінансової допомоги і доплачується 160-192 євро за опіку над дитиною. Окремо допомога на дітей до 16 років становить 140 євро.
Раніше повідомлялося, які вакансії та зарплати пропонують українським біженцям без знання мови у Німеччині.