Тарифи на енергоносії в Україні будуть зростати, а відтак зростатимуть і тарифи на комуналку. Такою є одна із обов'язкових умов нашого вступу до ЄС.
Про це розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг України, експерт з житлово-комунальних питань Олег Попенко в ефірі каналу novyny.live.
За словами Попенка, у Міненерго похвалилися, що цьогоріч Україна зуміла пройти опалювальний сезон лише на газі власного видобутку. Цього обсягу блакитного палива вистачило на побутовий сектор, а також на ту промисловість, яка ще працює у країні.
Втім не секрет, що з початком війни більшість підприємств, які споживали великі обсяги газу, припинили свою роботу. Крім того, багато побутових споживачів виїхали за кордон. Усе це не могло не вплинути на обсяги споживання. І саме тому нам цьогоріч вистачило власного газу, хоч у довоєнні часи приблизно третину блакитного палива Україна імпортувала.
Але навіть за такої, здавалося б, самодостатності, Україні все ж доведеться підвищувати тарифи на енергоносії. Адже ми прагнемо в Європу, а там вартість енергоносіїв значно вища, ніж у нас. Отже нам ніхто не дозволить користуватися дешевими ресурсами.
"Начебто нам вистачає газу внутрішньої добичі для того, щоб покрити все споживання газу для теплової комунальної енергетики, для споживачів. Але ми рухаємося до Європи. І більшість тих, хто керує галуззю, вони бачать, що на сьогодні європейська ціна газу трошки вища - приблизно 300 євро", - розповів Олег Попенко.
Отже українцям, які прагнуть увійти до європейської спільноти, доведеться підтягувати в себе ціни на енергоносії, а відтак і ціни на всю комуналку, до середньоєвропейського рівня.
"Не можна сказати, що це вимога, але якщо ми будемо об'єднуватись повністю з ЄС, то це неминуче буде зрівняння цін як на електроенергію, так і на газ, це буде неминуче. Ми не зможемо по-іншому", - наголосив експерт.
Нагадаємо, у Міненерго заявили, що найближчим часом, тобто до кінця опалювального сезону, тарифи на енергоносії для населення переглядатись не будуть.