Глава Нафтогазу Олексій Чернишов зробив заяву щодо майбутнього опалювального сезону в Україні. Він поінформував споживачів про запаси газу.
Топ-менеджер компанії-постачальника блакитного палива повідомив, що побутові споживачі та підприємства наступного опалювального сезону використовуватимуть лише український газ. Це станеться вперше в історії нашої держави. Імпорт блакитного палива не знадобиться:
"Хочу нагадати, що ми збільшуємо газ власного видобутку, ці показники зростають. У 2023 році "Нафтогаз" зробив рекордну кількість нових свердловин і ми продовжимо цей тренд наступного року. Цю зиму ми плануємо пройти за рахунок газу українського видобутку, і наші розрахунки підтверджують таку можливість", - запевнив Олексій Чернишов.
Глава Нафтогазу підкреслив, що він із колегами впевнено дивиться на майбутню зиму. В Україні зараз достатньо газу та тарифи на нього залишаться стабільними. При цьому Чернишов закликав наших співвітчизників відповідально відноситися до цього типу енергії та забезпечити енергоефективні заходи.
"Бо це український видобуток, наше з вами спільне досягнення", - зазначив експерт.
Скільки газу накопичила Україна
Раніше Олексій Чернишев заявив, що держава хоче нагромадити для проходження осінньо-зимового періоду понад 15 мільярдів кубометрів газу. На початок зими очікується збільшення цього обсягу - закачування палива до підземних сховищ триває.
Аналітики нагадали, що зараз не весь газ у сховищах вітчизняного виробництва. Частина належить європейським компаніям та перебуває в режимі "митного складу". Тому Україна не може розпоряджатися всім накопиченим газом.
"Реально у нас є не 14,2 мільярда кубометрів, а 12,2 мільярда, тому що 2 мільярди - це митний склад і шортхол. Це треба враховувати", - пояснив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Нагадаємо, що торік опалювальний сезон в Україні розпочався 7 листопада, пізніше ніж у попередні десять років. Було використано 5,572 мільярда кубометрів газу.
Побутові споживачі одержують від Нафтогазу газ по 7,96 гривні в кубометр. На постачання палива для підприємств теплокомуненерго діють спеціальні умови. Вони отримуватимуть його за 7,42 гривні за кубометр.
Раніше стало відомо, що українці змінили правила абонентської плати за газ.