Восени ціна на гречку знову буде астрономічною

Автор: Марченко Любов

Цьогоріч гречана крупа стала рекордсменкою зі здешевшання. Але так довго не триватиме. Вже восени ціна на гречку буде активно зростати. І не виключено, що вона досягне минулорічного рівня – такого, що був узимку і навесні 2023-го. Адже цьогоріч аграрії засіяли гречкою на третину меншу площу, ніж торік. А отже, українцям слід чекати дефіциту цієї крупи із нового врожаю.

Восени ціна на гречку знову буде астрономічною - today.ua

Про це пише видання Kurkul.com.

Торік, сподіваючись повторити високі ціни на гречану крупу, аграрії не поскупилися на площі під цю культуру, засіявши гречкою 147,6 тис. га проти 121,3 тис. га, які були у 2022. Отже восени вони зібрали гарний врожай. Але повторити надприбутки минулого року у них не вийшло. Через високу пропозицію на ринку фермери були змушені знижувати ціну на гречку, довівши її зрештою до вартості однієї з найдешевших круп.

Отож уже цьогорічної весни, розчарувавшись у прибутковості цієї культури, хтось взагалі від неї відмовився, а хтось посіяв на мінімальній площі.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

"На жаль, залишки з того року тільки цієї зими нам вдалось реалізувати. Якщо у 2022 р. була можливість продавати гречку близько 18-22 тис. грн/т, то у 2023 р. ціна на гречку була 8-8,5 тис. грн/т. Цьогоріч ми вимушені сіяти гречку по гречці, бо вирощування інших культур на цій площі неможливе через наближеність до житлових будинків", — поділився фермер Сергій Якимець.

Нинішнього року він засіяв гречкою лише 65 гектарів поля. Це знано менше, ніж у минулому та позаминулому роках. Так, у 2022 році у нього під гречкою було 240 гектарів, з яких він намолотив близько 350 тон зерна.

Восени ціна на гречку знову буде астрономічною

Хто цьогоріч посіяв гречку, у програші не буде

Фермер Ігор Миць каже, що зараз у тренді соя. Вона дає гарний врожай і добре реалізується на ринку. Тому дехто з його колег повністю перейшов лише на цю культуру. Однак він сам усе ж відвів клаптик землі під гречку і сподівається отримати з нього гарний врожай, бо навесні щедро підгодував ґрунт під гречане поле.

"Зараз за гречку всі забули, бо в тренді соя. Але я сію її щороку в невеликій кількості. Цього року засіяв площу, де 2 роки був пар. Під посів вносив карбамід, тому чекаю на гарний врожай", — каже Миць.

Цьогоріч за площею гречаних посівів традиційно лідирує Житомирщина. Там гречка дозріває на 14,8 тис.га. Крім того, немало цієї культури посіяли а Хмельниччині (11,4 тис. га), Чернігівщини (11 тис. га), Вінниччині (9 тис. га) і Тернопільщині (8,7 тис. га).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом же цьогорічна площа посівів майже на третину нижча за минулорічну: 100,8 тис. га проти 147,6 тис. га. Отже навіть при високій врожайності навряд чи в Україні буде перевиробництво цієї культури. А це означає, що ціни на гречку з наближення осені знову стрімко підуть вгору.

Нагадаємо, ціни на яблука цьогорічного врожаю будуть значно вищими за минулорічні.