В Україні у 2024 році очікується дворазове підвищення на водопостачання – на 12 та 14 відсотків. У водоканалах звернули увагу на фінансові проблеми, які не можуть вирішити вже багато років. Відзначено подорожчання матеріалів, які потрібні для очищення води, а також необхідність підвищити заробітну плату працівникам.
Голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко повідомив, що НКРЕКП планує підвищити тарифи для першої групи з 7 водоканалів на заході країни, і для другої групи – з 14 водоканалів в інших регіонах. Він уточнив, що вартість води значно зросте – від 20% до 60%, залежно від області.
Фахівці вітчизняних водоканалів назвали стан сектора водопостачання критичним. Вони вказали на заборгованість споживачів і підприємств перед кредиторами, а також на низькі зарплати, які ведуть до масового скорочення персоналу.
Президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький згадав заборгованість водоканалів за електроенергію - вона досягла 7,9 млрд грн і стала ще однією критичною точкою, яка потребує негайного вирішення.
Повідомляється, що тарифи на водопостачання востаннє встановлювалися у грудні 2021 року і наразі є збитковими.
Представники центральної влади та органів місцевого самоврядування домовилися, що різницю в тарифах компенсуватиме держава - таким чином для населення вони не змінювалися б. Проте з того моменту у держбюджеті не було закладено на ці цілі жодної копійки.
Радниця голови Асоціації міст України Оксана Продан уточнила, що заборгованість за воду становила 2 млрд грн, а за тепло – 36 млрд грн.
У водоканалах продовжують отримувати заробітні плати, які були встановлені за тарифів станом на 2020 рік.
"Середня заробітна плата у водоканалах в Україні – 10 тисяч гривень. За 10 тисяч зараз важко знайти людей на таку тяжку працю. У нас величезний відтік кадрів. Наприклад, звільнився весь склад молодших інженерів. Вони не можуть працювати за такі гроші", - наголосив Новицький.
Раніше повідомлялося, як зміняться тарифи на воду з 1 квітня та 1 червня.