Власники житла бояться, що квартиранти можуть відсудити його: роз'яснення юриста

Автор: Леся Ловіцька

Багато українців змушені роками винаймати житло, бо немає можливості купити власне. Більшість квартирантів намагаються налагодити з його власниками нормальні ділові відносини. Однак деякі власники побоюються, що їх квадратні метри можуть відсудити. З'явилося роз'яснення юриста з цього приводу.

Власники житла бояться, що квартиранти можуть відсудити його: роз'яснення юриста - today.ua

Є інформація про те, нібито орендарі, які довгий період винаймають житло, можуть претендувати на нього. Громадяни активно обговорюють це. З'являються історії про те, як хитрі квартиранти відбирають законну власність й доводиться повертати її у судовому порядку.

Адвокат Марія Левченко з бюро "Пані в законі" пояснила, з чим пов'язані такі інциденти. Проблеми можливі, якщо об'єкт нерухомості не був офіційно зареєстрований – відповідно до вимог закону. У решті випадків подібні НП неможливі. Причому не має значення, як довго орендували квартиру сторонні особи.

"Запам'ятайте, якщо ваше майно належним чином оформлене, наприклад, якщо це квартира, то вона має бути приватизована, відповідно, жоден квартирант, хоч би скільки років проживав, не може відсудити у вас це майно", - пояснила правозахисниця.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

За словами юриста, важливо прописати у договорі умови, на яких квартиранти проживають у квартирі чи будинку. Потрібно скласти документ, у якому вказані умови проживання, відповідальність, обов'язки сторін, термін оренди, а також можливі штрафні санкції. Не слід покладатися на доброчесність мешканців, щоб потім не втратити майно.

"Це потрібно для того, щоб ви могли впливати на вашого квартиранта, якщо розпочнуться якісь натяки на його бажання відсудити квартиру у вас", - наголосила Левченко.

Власники житла бояться, що квартиранти можуть відсудити його: роз'яснення юриста

Орендодавцям слід перевірити інформацію про квартирантів. Дізнатися їхнє місце роботи, розмір заробітку – щоб уникнути проблем із платоспроможністю. Слід зняти копії документів, щоб у разі проблем знати, куди звертатися.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також важливо позначити, хто має право жити у квартирі, що у ній заборонено робити, наприклад, курити чи робити ремонт, чи можна взяти тварин.

Нагадаємо, що в Україні різко подорожчала оренда однокімнатних квартир - названо ціни на житло у регіонах.