Today.ua

Влада знайшла спосіб дістати біженців за кордоном: як буде проходити мобілізація серед них

Оновлений закон про мобілізацію вже пройшов перше читання у Верховній Раді. Після того, як його ухвалять у другому читанні, закон набуде чинності. У ньому містяться норми, які відкриють шлях до мобілізації біженців, що знаходяться за кордоном. Йдеться, звісно, лише про чоловіків.

Про те, які зможуть "дістати" з-за кордону українських чоловіків, розповіла адвокатка Крістіна Очкур.

Вона, зокрема, зауважила, що оновлений законопроект містить "дуже неприємні зміни" для українських чоловіків призовного віку, які знаходяться за кордоном. Звісно, депортувати їх звідти ніхто не зможе і не буде, якщо вони  не скоїли злочину і не підлягають позбавленню волі за рішенням суду. Однак новий закон про мобілізацію, якщо його ухвалять в тому варіанті, що є наразі, створить українським чоловікам такі умови, за яких вони будуть змушені самі повертатися в Україну.

Так, у цьому законопроекті міститься норма, що всі чоловіки за кордоном зможуть отримати консульські послуги лише в тому випадку, якщо матимуть військово-облікові документи.

Зокрема, без актуального документу від ТЦК чоловікам не переоформлять закордонний паспорт у разі закінчення строку його дії. А отже, вони не зможуть легально знаходитись у країні, яка надала їм тимчасовий захист.

"Це стосуватиметься як тих чоловіків, які виїхали після повномасштабного вторгнення, так і тих, хто виїхав до 24 лютого 2022 року", - каже юристка.

Причому Крістіна Очкур майже впевнена, що положення, які стосуються можливої мобілізації біженців, будуть збережені в законопроекті до другого читання. Тобто навіть для українців, які, здавалося б, знаходяться у повній безпеці за кордоном, настають непрості часи.

Нагадаємо, усі юнаки, старші за 16 років, також мають повернутися з-за кордону в Україну, оскільки із 17-річного віку вони, відповідно до закону, мають стати на військовий облік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ