Влада готує важливе рішення щодо закордонного стажу українців

Автор: Марченко Любов

Влада готує важливий закон, який стосуватиметься сотень тисяч, якщо не мільйонів, українців, які працювали або працюють за кордоном. Це стосується як заробітчан, які ще до війни їздили на роботу за кордон, так і наших співвітчизників, що були змушені покинути Україну через повномасштабне вторгнення ворога.

Влада готує важливе рішення щодо закордонного стажу українців  - today.ua

Багато хто з них також знайшов собі роботу у країнах, що їх прихистили. Але перебування українців за кордоном вийшло довшим, ніж вони могли розраховувати, і тепер багато хто з них непокоїться, чи не втратять вони безцінні роки страхового стажу через те, що працювали не в Україні.

У законопроект, що стосується роботи українців за межами держави, включені поправки від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.

Основні моменти, передбачені цим законопроектом

Перш за все, слід пригадати, який стаж вважається страховим. До страхового належить стаж, під час якого із зарплати працівника сплачувалися всі необхідні податки, і перш за все, ЄСВ (єдиний страховий внесок).

Популярні зараз

У Міноборони, РНБО та МВС звернулися до українців через масований ракетний обстріл з боку РФ

Росіяни обстріляли київську лікарню “Охматдит“: під завалами шукають дітей – відео

Стало відомо, яку суму допомоги можуть отримати родичі на поховання пенсіонера

У Польщі виник гострий дефіцит кадрів: які вакансії та зарплати пропонують українцям без знання мови

Влада готує важливе рішення щодо закордонного стажу українців

Отже, цей законопроект передбачає такі моменти:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  1. Найголовніше, що треба знати українцям, які певний час працювали з кордоном: їм зарахують закордонний стаж, але за умови, що вони були там офіційно працевлаштовані.
  2. Стаж роботи українців в СРСР також буде зараховано до страхового.
  3. Що стосується роботи на території держав, що входили до складу колишнього СРСР, то цей стаж роботи їм також буде зараховано. Тим, хто працював у Росії, зарахують лише період роботи до лютого 2014 року.
  4. Українцям, які працювали на ТОТ (тимчасово окупованій території)також зарахують період тамтешньої роботи, але не всім.
  5. При розрахунку розміру пенсії братимуть до уваги лише стаж закордонної роботи, а не зарплату, яку там отримували українці. Зарплату в розрахунок братимуть лише українську.
  6. Не буде зараховано період роботи на території держави-агресора після лютого 2014 року.
  7. Стаж також не зарахують також тим, хто працював на ТОТ у силових органах держави-агресора або в тамтешніх органах влади у період окупації.

Для зарахування стажу роботи в Росії або на ТОТ не потрібно буде підтвердження від пенсійних органів РФ. Вистачить лише документів, які засвідчуватимуть, що людина дійсно в цей час там працювала. Це, зокрема, спростить процес призначення української пенсії жителям окупованого Криму.

Нагадаємо, великий стаж зовсім не гарантує українцям великої пенсії.