Багато українців мають право на відстрочку від мобілізації. Адвокатка Марина Бекало надала роз'яснення, як правильно оформити її у ТЦК.
За словами юристки, якщо військовозобов’язаний отримав повістку до ТЦК для оновлення даних або проходження ВЛК, потрібно з'явитися одразу із заявою на відстрочку. Форма цього документу затверджена урядовою постановою №560. Також слід надати документи, які підтверджують таке право.
Комісія при ТЦК, яка має відповідні повноваження, протягом семи днів від моменту отримання заяви ухвалить рішення про надання чи відмову у наданні відстрочки. Бекало уточнила, що при потребі перевіряючі надсилають запити до відповідних установ чи організацій для підтвердження обставин.
Комісія у такому разі ухвалює рішення наступного після отримання відповідей на запити. Військовозобов'язаним чоловікам надають довідку про надання відстрочки або обґрунтовану письмову відмову. Її можна оскаржити у судовому порядку. На час ухвалення рішення комісією ТЦК військовозобов’язаних чоловіків не направляють на ВЛК та не можуть призвати на службу.
Що стосується заброньованих установою чи організацією чоловіків, вони після отримання роботодавцем витягу з наказу про бронювання повинні одразу стати на спеціальний облік у ТЦК. Лише після цього їм надають відстрочку від військової служби.
Зазначено, що реалізувати право на відстрочку від мобілізації дозволено у будь-який момент. Законодавство не обмежує термін для звернення до ТЦК із заявою для отримання відстрочки.
Головна умова – це потрібно зробити початку виконання обов’язків військової служби – до зарахування до списків особового складу військової частини або дня відправлення до збірного пункту, коли військовозобов’язаному чоловікові надали статус військовослужбовця.
Нагадаємо про повний список категорій громадян, які з 1 серпня втратили відстрочку від мобілізації.