Today.ua

Військовозобов'язаний може відмовитися від проходження ВЛК: що буде далі

Військово-лікарську комісію мають пройти усі військовозобов'язані українці. Від цього можна відмовитись, але тоді для громадянина настає адміністративна відповідальність.

Усі українські призовники проходять огляд різними лікарями. Це необхідно для того, щоб встановити чи придатний громадянин для несення військової служби. Фактично це обов'язкова процедура, але ніде в законі не йдеться про те, що військовозобов'язаний не може від неї відмовитися.

Змусити його силою пройти медкомісію неможливо, тож формально право відмовитися від проходження ВЛК за громадянином зберігається. Але це не означає, що є універсальний спосіб ухилитися від служби в армії.

"По суті, якщо людина відмовляється проходити ВЛК, вона вважається повністю здоровою. І відповідно, на неї можна розраховувати як на майбутнього мобілізованого. І якщо людина відмовляється від мобілізації, то вважається ухилянтом. Тобто прямої заборони відмовитись від ВЛК немає, але обов'язок є", – повідомила адвокат юридичної компанії Riako&Partners Катерина Аніщенко.

Також вона зазначила, що під час дії воєнного стану відмова від проходження медкомісії у військкоматі суперечить нормам мобілізаційного законодавства. Тобто за людиною збережено право на відмову, але вона має пам'ятати, що за цим настає адміністративна відповідальність як для пересічного ухилянта.

Нагадаємо, що у випадку, якщо ви не погоджуєтесь з рішенням ВЛК, то можете оскаржити його в суді або медкомісії вищого рангу.

За ухилення від мобілізації за новим законом передбачено штраф до 25,5 тисячі гривень. Про те, які ще наслідки чекають на ухилянтів, ми розповідали в нашому матеріалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ