Військовозобов'язаний може відмовитися від проходження ВЛК: що буде далі

Автор: Корнєєв Ігор

Військово-лікарську комісію мають пройти усі військовозобов'язані українці. Від цього можна відмовитись, але тоді для громадянина настає адміністративна відповідальність.

Військовозобов'язаний може відмовитися від проходження ВЛК: що буде далі - today.ua

Усі українські призовники проходять огляд різними лікарями. Це необхідно для того, щоб встановити чи придатний громадянин для несення військової служби. Фактично це обов'язкова процедура, але ніде в законі не йдеться про те, що військовозобов'язаний не може від неї відмовитися.

Змусити його силою пройти медкомісію неможливо, тож формально право відмовитися від проходження ВЛК за громадянином зберігається. Але це не означає, що є універсальний спосіб ухилитися від служби в армії.

"По суті, якщо людина відмовляється проходити ВЛК, вона вважається повністю здоровою. І відповідно, на неї можна розраховувати як на майбутнього мобілізованого. І якщо людина відмовляється від мобілізації, то вважається ухилянтом. Тобто прямої заборони відмовитись від ВЛК немає, але обов'язок є", – повідомила адвокат юридичної компанії Riako&Partners Катерина Аніщенко.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Також вона зазначила, що під час дії воєнного стану відмова від проходження медкомісії у військкоматі суперечить нормам мобілізаційного законодавства. Тобто за людиною збережено право на відмову, але вона має пам'ятати, що за цим настає адміністративна відповідальність як для пересічного ухилянта.

Військовозобов'язаний може відмовитися від проходження ВЛК: що буде далі

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у випадку, якщо ви не погоджуєтесь з рішенням ВЛК, то можете оскаржити його в суді або медкомісії вищого рангу.

За ухилення від мобілізації за новим законом передбачено штраф до 25,5 тисячі гривень. Про те, які ще наслідки чекають на ухилянтів, ми розповідали в нашому матеріалі.