Дві категорії українських жінок мають стати на військовий облік із 1 жовтня. У ЗСУ повідомили, що інакше щодо них можуть застосовувати штрафи.
Йдеться про жінок з медичною та фармацевтичною освітою.
У прес-службі Сухопутних військ повідомили, що до військкомату мають обов'язково відвідати лікарі, акушерки, стоматологи, медсестри та фармацевти призовного віку від 18 до 60 років. Враховується спеціальність як за дипломом, так і за фактичним місцем роботи.
Жінки, які здобули професії, споріднені з військовими, можуть добровільно стати на військовий облік добровільно.
Як стати на військовий облік
Жінкам зазначених категорій потрібно відвідати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. При собі потрібно мати такі документи:
- заява;
- паспорт чи ID-карту;
- ІПН;
- документ про здобуття професії/спеціальності;
- довідка з роботи із зазначенням спеціальності;
- свідоцтво про шлюб;
- свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
- фото 3х4.
Українки після подання відповідної заяви будуть направлені на медкомісію та отримають висновок про свою придатність чи непридатність до несення служби. Вагітні жінки, ті, хто виховують дітей самостійно, багатодітні матері, матері дітей з інвалідністю та жінки, чиї чоловіки служать у ЗСУ, звільняються від обов'язку ставати на військовий облік.
Зазначено, що жінки, які за законом мають стати на військовий облік, але проігнорували вимогу, можуть отримати штраф від 850 до 1700 грн.
Ті українки, які будуть перебувати на військовому обліку, у воєнний час можуть бути призвані на військову службу або залучені до виконання робіт із забезпечення оборони держави.
"Такі жінки виконують військовий обов'язок на рівних засадах із чоловіками. Тобто законодавство не розрізняє військовозобов'язаних жінок та чоловіків", - наголосили у ВСУ.