Today.ua

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Війна в Україні фактично зайшла у глухий кут. Немає очевидної стратегічної переваги жодної зі сторін. Водночас Росія зараз має певні тактичні успіхи. Це військове протистояння на виснаження обох сторін може тривати ще дуже довго. Тому потрібні мирні переговори за участю багатьох сторін, у тому числі й РФ.

Про це заявив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в інтерв'ю, яке він дав виданню The Economist.

Навіть якби в України усе ж вистачило воєнного потенціалу відкинути ворога до кордонів 1991 року, це не означало б, що Росія знову би згодом не почала наступ на нашу країну. Тому потрібні мирні переговори із численними гарантіями та гарантами, які могли б застовпити позиції України і дати реальні гарантії нашої безпеки на майбутнє.

"Навіть якби вона (Україна – ред.) змогла відкинути російські сили назад до кордонів… це не припинило б війну. Такі війни можуть закінчитися лише договорами. Наразі обидві сторони борються за найвигіднішу позицію перед потенційними переговорами. Але змістовні переговори можуть розпочатися не раніше, ніж у другій половині 2025 року", – заявив Скібіцький.

До середини 2025 Україна ще матиме чим воювати і намагатиметься відвоювати якомога більше території, щоб вийти на переговори із більш вигідними позиціями. Водночас РФ почне виснажуватись. Незважаючи на те, що Росія зуміла значно збільшити потужності свого ВПК, вони не нескінченні. За прогнозами українських стратегів, десь у 2026 році російське військове виробництво досягне свого піку і більше не зростатиме через брак потрібних матеріалів і кваліфікованих інженерів, які могли б усе це забезпечувати.

"Зрештою обидві сторони можуть залишитися без зброї. Але якщо нічого не зміниться в інших аспектах, Україна зазнає цієї проблеми першою", – визнає заступник начальника ГУР.

Через це треба створювати ґрунт для мирних переговорів. Україна дуже сподівається на Глобальний саміт миру, який відбудеться у Швейцарії в червні цього року. Саме цей захід має стати стартовим відліком для створення коаліції країн, які реально зможуть відстоювати інтереси України під час мирних перемовин з РФ.

Про це, зокрема, заявив і очільник МЗС Дмитро Кулеба в інтерв'ю, яке він дав виданню Foreign Policy.

Водночас, як зазначає Вадим Скібіцький, сьогодні найбільший фактор невизначеності - це Європа. Поки що коаліція європейських країн не змогла налагодити в себе таке виробництво зброї, яке було би паритетним тому, що виробляє зараз Росія. Тобто мирна патріархальна Європа ще не усвідомила всієї загрози для себе і не квапиться переводити своє виробництво на воєнні рейки.

"Ми будемо продовжувати боротися. У нас немає вибору. Ми хочемо жити. Але результат війни… залежить не лише від нас", - заявив заступник очільника ГУР.

Росіяни готують наступ на Харків і Суми

Водночас Скібіцький каже, що росіяни тиснуть на нас не лише на півдні і сході, а ще й готують великий наступ на півночі – на Сумську та Харківську області. Зараз під Харковом стоїть 35-тисячне російське військо, але ймовірно, що воно буде збільшено ще вдвічі. Втім, і з 70-ма тисячами вояків навряд чи росіянам вдасться оволодіти такими великими містами. Та й вони самі про це знають, кажуть наші військові спеціалісти.

Очевидно цей маневр вони розпочати задля того, щоб змусити Україну відтягнути частину своїх військових зі сходу на північ. Та в будь-якому випадку кінець травня-початок червня може виявитись на фронті дуже гарячим.

Нагадаємо, очільник українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що численні переговори з РФ між 2014 і 2022 роками ніякого реального результату не дали. Росіяни все одно почали повномасштабне вторгнення в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ