Війна в Україні, очевидно, триватиме і наступного року: що буде з гривнею

Автор: Марченко Любов

Із багатьох прогнозів очевидно, що Захід налаштований на довготривалу війну в Україні, яка продовжуватиметься ще кілька років. Отже і самим українцям, і українській національній валюті доведеться виживати у вкрай нестабільних умовах. Через це говорити, яким буде курс гривні або курс долара у наступному році – абсолютно невдячна справа.

Війна в Україні, очевидно, триватиме і наступного року: що буде з гривнею - today.ua

На цьому, зокрема, зауважив радник голови НБУ Юрій Городніченко в інтерв’ю, яке він дав виданню RBС.UA.

Городніченко від самого початку війни не був прибічником жорсткого валютного курсу, запровадженого тоді Нацбанком. Він переконаний, що штучні обмеження лише накопичують проблеми на валютному ринку. І коли курс нарешті відпускають, він може відразу злетіти на нечувану висоту, одним стрибком подолавши ту прірву, що розросталася тривалий час.

Тому радник голови НБУ абсолютно впевнений, що, незважаючи на війну, треба давати гривні проходити усі коливання разом із вітчизняною економікою. Отже він цілком схвалює запроваджений ще торік режим керованої гнучкості валютного курсу.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Звісно, на вартість гривні значною мірою впливатиме дефіцит іноземної валюти.  І це не може не змусити гривню дещо втрачати свою вартість. Та водночас Нацбанк не дасть їй упасти надто низько, каже Городніченко.

Війна в Україні, очевидно, триватиме і наступного року: що буде з гривнею

"Звичайно, ми маємо значний структурний дефіцит валюти через те, що доводиться завозити в країну багато критичного імпорту. І від цього нікуди не подітися. Але враховуючи наявність значних резервів НБУ і фінансової допомоги від зовнішніх партнерів, думаю, ми зможемо покривати цей структурний дефіцит", – переконаний аналітик.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

ТТа все ж НБУ не повинен надто опікувати гривню. Ї треб дати можливість трохи коливатися разом із коливаннями економіки України, вважає радник голови НБУ. Тобто абсолютно очевидно, що гривня наступного року трохи втратить у ціні. Але це однозначно не буде катастрофою для економіки. Втім, усі ці прогнози ґрунтуються на припущеннях, що Захід і надалі буде підтримувати нас фінансово.

Нагадаємо, експерти попереджають, що вже цієї осені гривня відчутно ослабне.