Відстрочка від мобілізації для студентів: з'явилося роз'яснення від Міносвіти

Автор: Леся Ловіцька

Міністерство освіти і науки направило керівництву закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти роз'яснення щодо відстрочки студентів від мобілізації. Довідки про те, що вони здобувають освіту певного рівня, будуть формуватися в Єдиній державній базі з питань освіти.

Відстрочка від мобілізації для студентів: з'явилося роз'яснення від Міносвіти  - today.ua

У МОН повідомили, що отримання довідки відповідного зразка передбачається Порядком проведення призову громадян на службу під час мобілізації на особливий період. Студенти, магістранти або аспіранти мають отримати її, звернувшись до своїх закладів освіти. Саме вони формуватимуть довідки в ЄДЕБО та видаватиме їх тим, хто навчається на денній або дуальній формі.

У профільному відомстві уточнили, що зараз триває відповідна робота над доопрацюванням програмного забезпечення ЄДЕБО, щоб була можливість формувати ці документи.

Освітяни пообіцяли, що подробиці реалізації виписок відповідних довідок та алгоритму їхнього отримання стануть відомі найближчим часом.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Відстрочка від мобілізації для студентів: з'явилося роз'яснення від Міносвіти

Деталі нового закону про мобілізацію

18 травня набув чинності закон про посилення мобілізації в Україні. Вона не поширюється на здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової вищої та вищої освіти, що навчаються за денною/дуальною формою. Важливо, щоб рівень освіти, який здобуває громадянин України, був вищим за раніше здобутий. Інакше для нього не передбачено відстрочки від служби.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також не мобілізують докторантів та інтернів, наукових працівників та викладачів закладів, педагогічних працівників закладів фахової передвищої, професійної, професійно-технічної освіти, шкіл, які працевлаштовані не менш як на 0,75 ставки.

Раніше у Раді зробили заяву про економічне бронювання від мобілізації: Дмитро Наталуха заявив, що воно не може бути справедливим. Нардеп також наголосив, що на війні немає справедливості – важлива лише ефективність.