Відставка генпрокурора, фейкові декларації чиновників, ліквідація МСЕК: судний день українського істеблішменту

Автор: Марченко Любов

У вівторок, 22 жовтня, український істеблішмент сколихнуло кілька гучних подій, кожна з яких може претендувати на своєрідний землетрус у владних колах. Відставка генпрокурора, масштабні викриття фейкових декларацій чиновників, ліквідація МСЕК та обшуки у посадовців – далеко не всі резонансні події цього буремного дня.

Відставка генпрокурора, фейкові декларації чиновників, ліквідація МСЕК: судний день українського істеблішменту - today.ua

Про низку викриттів і зловживань, яких чомусь не помічали роками, розповідає Today.ua.

Українську владу лихоманить вже третій тиждень поспіль. За точку відліку цієї масової "пропасниці" можна вважати обшуки в родині очільниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи. Відтоді скандал, пов'язаний із масовими підкупами та повальною корупцією у владі, лише розростається, неначе кола на воді.

Всі прокурори - інваліди, але не всі інваліди - прокурори

МОЗ почало перевірку усіх обласних МСЕК, Міноборони узялось за перевірку численних висновків лікарських комісій, а Генеральна прокуратура раптом виявила, що в деяких областях майже всі прокурори – інваліди. Причому більшість із них мають доволі серйозну другу групу. З такою групою для простих українців багато видів трудової діяльності виявляються недоступними. Однак прокурорам це не заважає мужньо стояти на варті законності.

Популярні зараз

В Україні у 2025 році можуть зупинити всі виплати, залишивши лише на оборону

Рекрутинг до ЗСУ: Тернопільщина лідирує за кількістю жінок

Стало відомо, кому у 2025 році не виплачуватимуть “чорнобильську пенсію“

Українцям розповіли, коли почнуть знижуватись ціни на яйця

Зваживши масштаби "інвалідизації" свого відомства та, очевидно, отримавши недвозначний натяк від вищого керівництва країни, генпрокурор Андрій Костін сам подав у відставку.

Втім, ще до своєї відставки він встиг ініціювати повторний медичний огляд усіх прокурорів, які мають інвалідність. В разі, якщо вони не зроблять це добровільно, їм доведеться проходити його примусово. Як стало відомо, вже зараз в Україні пішов процес масового скасування інвалідності. Втім, це стосується не лише прокурорів.  

Багато чиновників, крім інвалідності, мають ще й склероз 

Водночас СБУ, ДБР, Нацполіція та прокуратура продовжують обшуки у голів МСЕК, а журналісти завзято препарують електронні декларації посадовців. Як з'ясувалось, немало українських чиновників страждають на провали пам'яті, оскільки забули внести до своїх декларацій елітну нерухомість, дорогі автівки та закордонні рахунки. Втім, нічого дивного у цьому немає, адже дехто з посадовців має "за душею", крім грошових ресурсів, ще й по три десятки земельних ділянок, а також по кільканадцять квартир та інших об'єктів нерухомості. 

Але й те, що є в електронних анналах НАЗК, вже викликало немало запитань.

Відставка генпрокурора, фейкові декларації чиновників, ліквідація МСЕК: судний день українського істеблішменту

Так, деякі українські чиновники мають не лише управлінський досвід (а як би вони інакше потрапили на свої посади?), але й володіють неабиякими маркетинговими здібностями. Особливо, якщо йдеться про заощадження власних статків. Вони знають, де можна купити новеньку Tesla, яка коштує щонайменше 20 тисяч доларів, вдесятеро дешевше (як очільниця Вінницької МСЕК Юлія Даниленко). Їхні здібності до вдалої купівлі майна можна вважати спадковими, адже їхні батьки-пенсіонери передають їм у спадок елітне житло, придбане на скромну пенсію (як от голові Волинської МСЕК Василеві Тимощуку від його матері). А їхні малолітні діти вже володіють такими статками, що можуть позичати своїм батькам по кілька мільйонів гривень (як 12-річний син начальниці ДПС Сумської області Олени Хотенко).

Діагнози перевірять, пенсії перерахують, інвалідність призначатиме комп'ютер

За словами заступниці керівника офісу президента Ірини Верещук, в Україні перевірять всі діагнози посадовців. Почнуть із топів. Крім того, перевірять їхні пенсійні виплати та розроблять механізм справедливих нарахувань пенсії під час виконання чиновниками їхніх посадових обов'язків.

Щоб унеможливити усі ці зловживання в подальшому, на засіданні  РНБО 22 жовтня вирішено ліквідувати МСЕК як інституцію. Вони припинять існування з 31 грудня цього року. Водночас голова МОЗ Віктор Ляшко заявив, що центральну МСЕК мають ліквідувати ще раніше – до кінця поточного тижня.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Натомість, як поділився очільник уряду Денис Шмигаль, запровадять європейську цифрову модель, що об'єднуватиме та фіксуватиме всі етапи проходження медичного обстеження та надання інвалідності.

Нагадаємо, українцям розповіли, що буде з пенсіями за інвалідністю для громадян, які взагалі не працювали.

Головне