Today.ua

Відключення світла можуть повністю скасувати, але взимку вони знову будуть дуже довгими

Після аномальної спеки, яка встановилася в Україні у липні, та повернення в роботу енергоблока АЕС, ситуація в енергосистемі значно покращилась. Аналітики відзначають, що найближчим часом відключення світла можуть бути максимально короткими, але їхній прогноз на зимовий період невтішний.

Як зазначає співзасновник Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, у серпні, вересні та жовтні українцям може здатися, що всі проблеми української енергосистеми залишились у минулому. Ремонт енергоблоків атомних, теплових та гідроелектростанцій дозволить суттєво скоротити час відключень світла, і навіть дозволити безперебійно постачати електрику до будинків громадян.

Проте з початком опалювального сезону в енергетичному секторі розпочнуться нові проблеми, які можна порівняти за своїми масштабами з липневими.

"Приблизний режим роботи енергосистеми взимку українці побачили. Відключення світла будуть, аварійні відключення блоків будуть, невдоволення людей будуть. Уряд, Міненерго, Укренерго скажуть класичну фразу "а ми ж казали" і знімуть із себе відповідальність, бо "попередили людей" та "створили умови" українцям для купівлі генераторів, акумуляторів, теплових насосів і, правда, незрозуміло навіщо, сонячних батарей", – заявив Юрій Корольчук.

Також, на його думку, погіршенню ситуації в українській енергетиці можуть сприяти нові обстріли з боку Росії.

Корольчук зазначив, попри те, що офіційні цифри енергодефіциту в пікові дні липневої спеки заявлялися на рівні 1,5-2,5 ГВт, насправді вони були вдвічі більшими. Сумарно генеруючі потужності видавали 8-9 ГВт, при потребі 13 ГВт.

"Проблеми будуть (взимку – ред.) навіть якщо працюватимуть 8–9 блоків АЕС, відремонтують 2000 МВт теплової генерації, 1000 МВт гідрогенерації та буде тепла зима", – вважає співзасновник Інституту енергетичних стратегій.

Україні в опалювальний період знадобиться близько 15–16 ГВт електроенергії, вважає Юрій Корольчук. При цьому він сумнівається, що генеруючі потужності зможуть видати більше ніж 11 ГВт у період пікового енергоспоживання. Дефіцит, таким чином, за своїм обсягом можна порівняти з липневим. Отже, відключення світла будуть такими самими.

Нагадаємо, на початку літа прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, скільки теплових електростанцій вдалося знищити росіянам під час весняних масованих ракетних атак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ