Відключень електроенергії не буде лише вночі, але це не точно: в Укренерго повідомили, як будемо жити до кінця літа

Автор: Марченко Любов

Відключення електроенергії в Україні вступають у нову фазу. Вони будуть щоденними, частішими і тривалішими. До того ж, українцям не варто чекати, що вони швидко закінчаться. У жорстких графіках обмежень українці житимуть майже до кінця літа.  

Відключень електроенергії не буде лише вночі, але це не точно: в Укренерго повідомили, як будемо жити до кінця літа - today.ua

Так, вже завтра, 17 червня, в Україні вступлять у дію графіки обмежень, відповідно до яких упродовж дня відключатимуть не одну чергу споживачів, а відразу по дві черги. Такі "парні" відключення можуть бути задіяні з 11-ї до 22-ї години. А загалом обмеження почнуться вранці о 8:00 і продовжаться до 24:00.

На початку доби 17 червня, з опівночі до 8-ї ранку світло обіцяють не вимикати. Отже, якщо у когось є нагальна справа, пов'язана з використанням електрики, можете використати ці безцінні 8 годин. Але  без фанатизму: болгаркою або перфоратором уночі користуватися не варто.

"У наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі буде набагато важчою, ніж сьогодні (йдеться про неділю, 16 червня, - авт.). З 11.00 до 23.00 графіки відключень будуть дещо більшими, ніж у решту часу доби", - повідомляють у Telegram-каналі Укренерго.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Відключень електроенергії не буде лише вночі, але це не точно: в Укренерго повідомили, як будемо жити до кінця літа

Погода, ремонти, імпорт: Кудрицький назвав, що найбільше впливає на тривалість обмежень 

Там також пишуть, посилаючись на інформацію від свого очільника, що так триватиме, очевидно, аж до кінця липня. Такі жорсткі обмеження у споживанні електроенергії запроваджуються не лише через посилення літньої спеки, що призведе до підвищення споживання, але й через заплановані на літо ремонти атомних енергоблоків.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Треба готуватися до того, що  десь місяць-півтора графіки будуть з нами, будуть присутніми у нашому житті. І вони можуть бути, особливо у вечірні години, в години пікового споживання, скажімо так – досить суттєвими… Глобально у нас на тривалість відключень, на величину дефіциту впливають три фактори. Це ремонти атомних електростанцій, які традиційно проводяться влітку. Це величини імпорту. І це погода, яка впливає на споживання", - повідомив голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький в ефірі Суспільного.

Нагадаємо, наразі Україна використовує для виробництва електроенергії усі 9 атомних енергоблоків, які в нас є. Усі вони щороку мають пройти профілактичний ремонт, а також перезавантажити ядерне паливо. Тому всі блоки почергово будуть у простої.