Від чого слід відмовитись українцям, щоб скоротити відсутність світла на кілька годин

Автор: Корнєєв Ігор

В Асоціації енергоаудиторів підрахували, як використання тих чи інших електроприладів впливає на збільшення енергодефіциту в Україні. Виявилося, що кондиціонери не на першому місці серед обладнання, від використання якого українцям бажано відмовитися.

Від чого слід відмовитись українцям, щоб скоротити відсутність світла на кілька годин - today.ua

Голова Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин нагадав, що у великих українських містах працює централізоване гаряче водопостачання.

За його розрахунками, якщо українці, які мають доступ до цієї послуги, не включатимуть бойлери, це допоможе зберегти значний обсяг електроенергії, а відключення світла можуть стати на кілька годин коротшими.

"Я рахував сумарну потужність бойлерів Києва, вийшло близько 300 МВт – це третина атомного енергоблока. Можна гігават побудувати, а можна ці 300 МВт у Києві зекономити, якщо не використовувати електроенергію для підігріву води в бойлерах", - заявив Литвин.

Популярні зараз

З 1 жовтня в Україні підвищать тарифи на електроенергію для значної частини споживачів

Шахраї обманюють українців при купівлі зарядних станцій: у МВС розповіли про нову схему

Трендова стрижка та майка з глибоким декольте: Дженніфер Лопес захопила Мережу новими фото

Авіабомби, які дадуть Україні США, не зможуть вдарити вглиб Росії, але будуть дуже небезпечні для ворога

Він повідомив, що кондиціонери, котрі вважають головними побутовими винуватцями дефіциту електроенергії, споживають за годину 500 Вт. Водночас бойлер витрачає вчетверо більше електрики й у багатьох українців немає звички вимикати його, коли вода повністю нагріта.

У скороченні використання бойлерів, за словами голови Асоціації енергоаудиторів, є зиск і для самих українців.

Від чого слід відмовитись українцям, щоб скоротити відсутність світла на кілька годин

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це банально дешевше. Вартість кубометра гарячої води з бойлера після підвищення тарифу становить понад 250 гривень, а для централізованого водопостачання вона субсидована – близько 100 гривень. Тобто різниця у 2,5 раза", – зазначив Вадим Литвин.

Нагадаємо, що у літній період виводяться на планові ремонти енергоблоки українських АЕС. Через це суттєво знижується генерація електроенергії, а відключення світла стають довшими.