Від 15 до 100 тис. грн: як отримати додаткову винагороду військовим Нацгвардії та ДПСУ

Автор: Лобанова Єлизавета

Військовослужбовці Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України мають право на отримання додаткової щомісячної винагороди. Адвокат Аліна Вдовцова прокоментувала, який розмір цих виплат, і які є нюанси їхнього отримання.

Від 15 до 100 тис. грн: як отримати додаткову винагороду військовим Нацгвардії та ДПСУ - today.ua

Як і інші військовослужбовці, що служать у ЗСУ, члени НГУ та ДПСУ можуть розраховувати на виплати від 15 000 до 100 000 грн залежно від місця служби.

Хто може отримувати 100 000 гривень

  • Військовослужбовці, які беруть безпосередню участь у бойових діях у районах їх проведення.

Однак, варто зазначити, що йдеться не про будь-яку участь у бойових діях або заходах забезпечення, а є конкретно певний перелік умов, який для нацгвардійців і прикордонників дещо відрізняється (накази МВС України від 01.09.2023 № 729, та № 726).

Хто може отримувати 50 000 гривень

  • Військовослужбовці, які перебувають на стаціонарному лікуванні у зв'язку з пораненням, а також у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком ВЛК;
  • Захоплені в полон або заручники, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні (у тому числі якщо це сталося до введення військового стану);
  • Родичі загиблих (померли) в результаті отриманого після введення військового стану поранення.

За словами адвоката, військовослужбовці мають право на виплату 50 000 грн і у тих випадках, коли виконують завдання поза районами ведення бойових дій, а не лише на передовій.

Популярні зараз

Генасамблея ООН вимагає від РФ вивести всі війська з України: проти лише дев'ять країн

У розпал літньої спеки з українців почнуть стягувати штрафи за кондиціонери

Норвегія поставить в Україну одну з найкращих систем ППО

Прем'єр-міністр Данії відповіла, чи зможе Україна завдавати ударів по РФ винищувачами F-16

Від 15 до 100 тис. грн: як отримати додаткову винагороду військовим Нацгвардії та ДПСУ

Хто може отримувати 30 000 гривень

Цю суму отримують військовослужбовці, які виконують бойові чи спеціальні завдання в період проведення заходів з оборони та відсічі збройної агресії.

Від 15 000 до 30 000 грн отримують військовослужбовці на посадах керівного та інструкторсько-викладацького складу в навчальних військових частинах (центрах, підрозділах) з урахуванням рівня кваліфікації пропорційно часу навчання персоналу;

По 20 100 грн отримують військовослужбовці, визнані ВВК обмежено придатними або непридатними до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців (у зв'язку з пораненням) після перебування у розпорядженні відповідних командирів більше 2 місяців.

6 000 грн одержують військовослужбовці, які проходять строкову військову службу.

2 350 грн виплачують курсантам вищих військових навчальних закладів структури НГУ та ДПСУ, які перед зарахуванням не служили.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім цього, передбачається можливість отримання додаткової винагороди в розмірі 30 та 100 тис грн строковиками та курсантами при залученні до виконання відповідних завдань.

Раніше повідомлялося, що в Україні змінили порядок виплат зарплат деяким військовим.