Ветерани війни та учасники бойових дій в Україні мають право на послугу соціального відновлення в рамках адаптації після завершення своєї служби. Міністр соціальної політики Оксана Жолнович докладно пояснила, які програми та механізми для ветеранів діють у нашій країні.
Так, за словами чиновниці, окрім безкоштовного протезування та психологічної допомоги, УБД в Україні мають право на ширший спектр медичних та соціальних послуг.
"Виділяємо і специфічне – соціальне відновлення захисника та сім'ї ветерана. Адже всі члени родини переживають великий стрес, а їхній побут та мислення трансформуються", – зазначила чиновник.
Послуга соціального відновлення для ветеранів
Послуга соціального відновлення дає можливість ветерану разом зі своєю сім'єю адаптуватися у повоєнній реальності у супроводі соціальних працівників та психологів.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За словами Жолнович, державну програму адаптації розраховано на десять днів. Під час проходження курсу, сім'я може обговорити з фахівцем усі хвилюючі її проблемні питання. Як правило, більшість сімей хвилюють ті самі питання. У разі необхідності можна попросити провести додаткові сеанси.
Члени подружжя часто не розуміють, що саме можна запитувати у військових, а що не варто, як поводитися з людьми, які мають ПТСР, і т.д. Без допомоги фахівців складно впоратися із новими викликами.
Допомога із соціального відновлення для ветеранів війни абсолютно безкоштовна. Уряд закликає громадян звертатися за допомогою негайно, якщо це потрібно.
За попередніми оцінками Міністерства охорони здоров'я, приблизно 14 мільйонів українців зазнають впливу війни на свій психоемоційний стан. Лише 2% із них звернулися за психологічною допомогою. Це ще не йдеться про військових із посттравматичними синдромами. Статистики щодо них поки немає. З нервозами, панічними атаками, депресіями тощо стикаються всі ті, хто втратив близьких, чиї близькі служать, хто пережив страх смерті... Багатьом із них потрібен вже не психолог, а психіатр, і важливо звертатися до всіх фахівців, щоб не погіршувати свій стан.
Раніше повідомлялося, з яких причин військовослужбовці в Україні можуть позбавити премій.