Верховний суд назвав причину відмови у виплаті грошової допомоги сім'ям померлих військовослужбовців

Автор: Ольга Березовська

В Україні сім'ї померлих або загиблих військовослужбовців мають право на отримання одноразової допомоги. Проте, не завжди рідні можуть розраховувати на виплату коштів.

Верховний суд назвав причину відмови у виплаті грошової допомоги сім'ям померлих військовослужбовців - today.ua

Українське законодавство передбачає виплату державної допомоги сім'ям військовослужбовців, які загинули чи померли. Однак не в тому випадку, якщо смерть чи втрата працездатності стали наслідком вчинення активних дій військовим у стані алкогольного сп'яніння.

Про це нагадав Верховний Суд в ухвалі від 18 березня 2024 року. Вона пов'язана зі справою, яку розглядав Вінницький окружний адміністративний суд. Українка звернулася від імені неповнолітніх дітей до суду з проханням зобов'язати Міноборони виплатити одноразову допомогу у зв'язку зі смертю її чоловіка. Але їй було відмовлено у компенсації, оскільки причиною смерті став набряк головного мозку внаслідок вживання спиртних напоїв.

Верховний Суд також залишив касаційну скаргу українки без задоволення. У відомстві посилалися на пункти 1-2 частини 2 статті 16 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Верховний суд назвав причину відмови у виплаті грошової допомоги сім'ям померлих військовослужбовців

У них йдеться, що виплата одноразової допомоги можлива лише у випадку, якщо смерть чи загибель військовослужбовця настала при несенні військової служби або внаслідок хвороби, пов'язаної з проходженням військової служби.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас у частині 1 статті 16-4 того ж Закону сказано, що допомога не виплачується, якщо смерть стала наслідком скоєння злочину, дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, умисного заподіяння шкоди здоров'ю чи самогубству або у разі, якщо людина дає свідомо хибні свідчення для отримання коштів.

Нагадаємо, що в Україні посилилася мобілізація, тож змінилися правила для чоловіків з інвалідністю.

Головне