Український парламент ухвалив законопроєкт №11079-1. Цей документ дозволяє мобілізувати на військову службу ув'язнених.
За таке рішення проголосували 279 депутатів Верховної Ради. Нардеп Ярослав Железняк зазначив, що в ухваленому законі залишилися корупційні ризики, але більшість поправок профільного комітету було враховано.
"Ризики по антикорупції, на яких наголошував антикорупційний комітет, частково прибрали. Зокрема, право мобілізуватися з тюрми прибрали для депутатів та частини топкорупціонерів (з виключеннями)", - зазначив Железняк.
Також призову не підлягатимуть:
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- засуджені за скоєння злочинів проти основ національної безпеки України;
- засуджені за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб,
- засуджені за скоєння умисного вбивства, поєднаного зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством;
- засуджені за статтями про зґвалтування та сексуальне насильство.
Громадяни, засуджені за нетяжкими статтями кримінального кодексу, зможуть отримати умовно-дострокове звільнення за добровільного бажання вступити до Сил оборони України. Завдання щодо нагляду за ними буде покладено на командирів.
Зазначається, що колишні ув'язнені не поєднуватимуться з регулярними частинами ЗСУ, для них будуть створені окремі підрозділи.
Звільнитися з армії засуджені громадяни зможуть лише після завершення дії воєнного стану, за станом здоров'я (має підтвердити ВЛК) або у зв'язку із набуттям законної сили обвинувального вироку суду.
Відпустки їм надаватися не будуть. Навіть у разі отримання поранення відпустку такий громадянин проведе у спеціальному військовому медзакладі.
Нагадаємо, в Україні 18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію, який ухвалила Верховна Рада та підписав президент Володимир Зеленський. Раніше ми повідомляли, яку кількість чоловіків можуть призвати до ЗСУ найближчим часом.