Верховна Рада запровадила новий урок в українських школах

Автор: Корнєєв Ігор

Верховна Рада України законодавчо запровадила в українських школах та інших освітніх установах початкову загальновійськову підготовку. Урок матиме назву "Захист України".

Верховна Рада запровадила новий урок в українських школах - today.ua

В умовах, коли поряд з вами агресивний сусід, військова підготовка громадян має починатися якомога раніше. Так вирішили народні депутати та проголосували за заснування відповідного уроку.

За це проголосували 297 парламентарів, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Він також повідомив, що загальновійськова підготовка вводиться замість допризовної, що існувала раніше. Предмет буде запроваджено для старших класів, також його викладатимуть у закладах:

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

  • загального середнього;
  • професійного (професійно-технічного);
  • професійної вищої;
  • вищої освіти.

"Програми з навчального предмета "Захист України" розробляються та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки, за погодженням з Міноборони", - повідомив Ярослав Железняк.

Автором законопроєкту виступив нардеп Роман Грищук. Він наголосив, що загроза з півночі не зникне навіть після припинення бойових дій. Тому, на його думку, було важливо впровадити у шкільну програму предмет, який навчає захищати Україну.

Програма буде поділена на модулі й кожен урок буде присвячений чомусь новому. За словами Грищука, дітей навчать цивільному захисту, інформаційній безпеці, домедичній допомозі та багато чому іншому. Також, за словами нардепа, відтепер військовий предмет у школах хлопчики та дівчата відвідуватимуть спільно.

Верховна Рада запровадила новий урок в українських школах

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Планується залучити до освітнього процесу ветеранів війни. Вони зможуть провести учням деякі уроки.

Нагадаємо, керівник Українського центру оцінювання якості освіти доктор педагогічних наук Ігор Лікарчук раніше заявляв, що навчання в школі українські діти могли б розпочинати вже у три роки.

Головне