Верховна Рада вирішила дати доступ до банківської таємниці деяких громадян

Автор: Марченко Любов

В Україні банківська таємниця деяких громадян перестане бути таємницею. Йдеться не лише про людей, які підозрюються у фінансових злочинах, до чиїх рахунків можуть надати доступ слідству. Верховна Рада визначила ще одну категорія громадян, чиї банківські рахунки стануть відкритими для певного кола людей.

Верховна Рада вирішила дати доступ до банківської таємниці деяких громадян - today.ua

Відповідний законопроект № 9235 був прийнятий Верховною Радою за основу. Його розробило Мінгреінтеграції. Відповідно, цей законопроект був представлений заступником міністра з питань реінтеграції ТОТ Романом Усенко.

Йдеться про рахунки людей, які визнані безвісно відсутніми або зниклими безвісти за особливих обставин. Якщо цей закон буде ухвалений остаточно, то доступ до банківської таємниці цієї категорії громадян зокрема, отримають нотаріуси. Вони знатимуть не лише про банківські рахунки таких людей, але й про нерухоме та рухоме майно, що є їхньому розпорядженні.

Верховна Рада вирішила дати доступ до банківської таємниці деяких громадян

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відповідно, і члени сім'ї зниклого безвісти отримають вичерпну інформацію про те, чим він володів, а також отримають доступ до спадщини та розпорядження його статками.

Нагадаємо, українці, які ще не встигли оформити право власності на землю, яка їм належить, а також їхні спадкоємці, отримали додаткові три роки на оформлення права власності на землю. Це стало можливим завдяки новому закону, ухваленому Верховною Радою. Цим законом продовжили строк приватизації земельних паїв до 1 січня 2028 року.