В Україні можуть легалізувати приватні воєнні компанії. Відповідний законопроєкт уже зареєстровано у Верховній Раді.
Автор проєкту закону Сергій Гривко у пояснювальній записці до документа пояснив необхідність ПВК в Україні. Він пише, що післявоєнне відновлення країни вимагатиме стабільності у сфері безпеки та додаткових надходжень до бюджету. І те, й інше, на думку нардепа, можна отримати після легалізації ПВК.
Приватним військовим компаніям пропонується дозволити виконувати за межами України завдання щодо охорони людей, об'єктів та територій. Також вони зможуть займатися навчанням та тактичною підготовкою військовослужбовців інших держав, виконувати завдання щодо конвоювання цінних вантажів.
Багато військових, які демобілізуються після закінчення війни, можуть бути залучені до цієї роботи. Вони вже пройшли підготовку та перевірені в умовах реального бою, тому такі кадри для приватних військових компаній будуть дуже потрібні.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Все це дозволить вирішити низку ключових завдань, які з'являться в України після завершення воєнного стану:
- підвищення рівня зовнішньої та внутрішньої безпеки;
- збільшення доходів державного бюджету України;
- розвиток та безпека громад;
- сприяння соціально-психологічній реабілітації демобілізованих військових;
- належне фінансове забезпечення демобілізованих військових.
Депутат вважає, що легалізація приватних військових компаній дозволить створити в Україні нові робочі місця. ПВК можуть залучатись приватними інвесторами, які активно зайдуть на український ринок після війни.
Ефективність ПВК показала і російсько-українська війна. ПВК "Вагнер" Євгенія Пригожина виявилася одним із найбоєздатніших підрозділів у російській армії.
Нагадаємо, українці, які перебувають у Польщі, можуть пройти бойову підготовку в одному із місцевих центрів підготовки.