Верховна Рада 283 голосами “за“ ухвалила закон про мобілізацію

Автор: Корнєєв Ігор

Сьогодні, 11 квітня, багатостраждальний закон про мобілізацію нарешті було ухвалено Верховною Радою. Напередодні за один сесійний день депутати розглянули понад 4000 поправок до цього законопроєкту.

Верховна Рада 283 голосами “за“ ухвалила закон про мобілізацію - today.ua

Ухвалення закону підтримали 283 народних депутати. Документ передбачає скасування термінової служби. Тепер замість неї вводиться обов'язкова базова військова служба для осіб молодше 25 років. Згідно з документом, ця зміна почне діяти з 1 вересня 2025 року.

Призовники віком до 25 років і бійці, які побували у полоні, мобілізуються лише за власним бажанням. Ця норма діє і для громадян з інвалідністю, проте вони можуть служити тільки на контрактній основі. Також інваліди можуть звільнитися з армії за власним бажанням.

Зазначимо, що з остаточної версії закону вилучено положення про демобілізацію військових через 36 місяців служби без додаткових рішень Ставки верховного головнокомандувача.

Популярні зараз

Працюючі пенсіонери не отримають у травні доплати за стаж: названа причина

Тариф на електроенергію у травні залишили по 2,64, але частина населення буде платити за іншою ціною

Українцям з низькими пенсіями призначили доплату: хто та скільки отримуватиме

В українців вилучатимуть житло для потреб ЗСУ: що відомо про компенсацію

Також законом запроваджується електронний кабінет призовника. Як ми повідомляли раніше, його громадяни можуть заводити за власним бажанням. Буде скасовано статус військовозобов'язаного "обмежено придатний". Усі громадяни, яким було надано цей статус за підсумками медкомісії, мають пройти її повторно.

Закон дозволяє мобілізацію автомобілів громадян, якщо вони мають більше одного транспортного засобу. На державну службу перестануть приймати українців, які не служили в армії, крім тих, хто цього не зробив за станом здоров'я.

Верховна Рада 283 голосами “за“ ухвалила закон про мобілізацію

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Новий закон про мобілізацію дав можливість ув'язненим вступити до лав Сил оборони. Докладніше про це та про штрафи, які посилюються для ухилянтів, ми писали раніше.

Зазначимо, що проголосований сьогодні у другому читанні законопроєкт має підписати спікер Верховної Ради. Після цього його буде передано на затвердження президенту. Закон набуде чинності за місяць після того, як Володимир Зеленський поставить під ним свій підпис.