Вчені розробили технологію дистанційної підзарядки дронів у повітрі

Автор: Корнєєв Ігор

У Техаському університеті вченим вдалося створити унікальну технологію, яка дозволяє заряджати дрони прямо у повітрі на великій відстані. За це дослідники отримали стипендію від Міністерства оборони США.

Вчені розробили технологію дистанційної підзарядки дронів у повітрі - today.ua

У основі розробки лежить принцип бездротової передачі електромагнітних хвиль великі відстані. Це досягається за допомогою фазованих решіток, за допомогою яких вдається сфокусувати хвилі.

Повідомляється, що дана технологія дозволяє не тільки заряджати безпілотники прямо в повітрі, а й відстежувати їхню телеметрію. Фактично вона розв'язує питання істотного збільшення безпосадкового польоту дрона, що може бути дуже важливим для військових.

У зв'язку з цим команді Техаського університету було надано стипендію у розмірі 250 тисяч доларів від Агентства перспективних дослідницьких проєктів Пентагону.

Популярні зараз

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

Зеленський назвав умову для переговорів з Путіним: “Хоч завтра“

Розв'язання проблеми розсіювання електромагнітних хвиль може бути застосовним не тільки у військовій сфері. За допомогою цієї технології можна буде дистанційно заряджати телефони та інші гаджети, а також електромобілі.

Вчені вважають, що цього можна досягти за допомогою розміщення спеціальних передавачів на будинках.

Зараз команда Техаського університету працює над тим, щоб адаптувати технологію для бездротової зарядки імплантів, які вживляють тваринам. Згодом вони можуть використовуватися для лікування нейропатичного болю та постінсультного паралічу у людей. Можливість дистанційної зарядки для таких пристроїв є вкрай важливою.

Вчені розробили технологію дистанційної підзарядки дронів у повітрі

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, у вересні минулого року стало відомо, що компанія Neuralink, що належить Ілону Маску, домоглася дозволу для випробувань мозкового імпланту на людині.

Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) визнало успішними випробування чіпа на тваринах та дозволило перейти до експериментів з людьми.