Вчені назвали причину аномально теплого березня в Україні

Автор: Корнєєв Ігор

Погода в Україні б'є температурні рекорди 10 місяців поспіль. Березень став найтеплішим за всю історію спостережень.

Вчені назвали причину аномально теплого березня в Україні - today.ua

Можна сказати, що фактичний наступ весни цього року не відстав від календаря, як це буває зазвичай. З початку березня в Україні встановилася досить тепла для цієї пори року погода. Вдень стовпчики термометра майже не опускалися нижче нуля.

Суб'єктивні враження українців підтверджують спостереження метеорологів. Вони повідомили, що березень цього року в Україні став найтеплішим за весь час спостережень. Попередній рекорд середньої температури, зафіксований у 2016 році, був побитий на 0,1 градуса. А середня температура за 20 років спостережень (1991-2020 рр.) була перевищена на 0,73˚С.

Погода в Україні у цьому сенсі відповідає загальноєвропейській. Майже скрізь у Старому Світі фіксувалося аномальне тепло та оновлювалися температурні рекорди.

Популярні зараз

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Вчені кажуть, що на це вплинуло явище Ель-Ніньйо – коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині моря. Кліматологи зазначають, що температура морського повітря загалом залишалася на надзвичайно високому рівні.

А ось в азійській частині Росії, і на більшій частині американських континентів, Африки, а також у південній Австралії та Антарктиди температура загалом відповідала нормі для цієї пори року.

Вчені назвали причину аномально теплого березня в Україні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Всесвітня метеорологічна організація при ООН порівнює щорічну температуру планети із середнім значенням за 1850-1900 рр. За даними організації, останнім десятиліттям цей показник на 1,2 градуса Цельсія перевищив норму.

Деякі вчені прогнозують вимирання людства через глобальні кліматичні зміни.