Серія ударів, які Україна завдала по пунктах раннього попередження про балістичні ракети в Росії, викликала стурбованість у Вашингтоні. Про це керівництво США повідомило Київ.
Україна завдала ударів безпілотниками по двох станціях загоризонтного радіолокаційного виявлення "Воронеж М" у Краснодарському краї та Оренбурзькій області. У Білому домі вважають, що це може бути сприйняте Москвою як порушення стратегічної стабільності, спровокованої США.
У коментарі виданню The Washington Post американський чиновник повідомив, що Вашингтон уже повідомив Київ про неприпустимість таких атак.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Росія може подумати, що її здатність виявити ранню ядерну діяльність проти неї зменшена, що може стати проблемою. <…> Безумовно, є занепокоєння щодо того, як Росія може сприйняти, що її засоби стримування стають цілями, а системи раннього попередження зазнають атак", - повідомило джерело WP.
Також видання звернулося за коментарем до своїх інсайдерів в урядових колах України. Одне з джерел повідомило, що використання російською армією складних радарів та технологій придушення радіосигналу значно ускладнює застосування наданих союзниками далекобійних засобів ураження на території України.
Удар по сусідньому з Україною Краснодарському краю у цьому сенсі для США зрозумілий та виправданий. Але західних аналітиків поставила в глухий кут атака на об'єкт загоризонтної РЛС в Орську, робота якого націлена на Китай і Близький Схід.
На це український урядовець відповів, що сьогодні Росія "переключила всі свої можливості на війну проти України".
Удари по стратегічних станціях радіолокації "Воронеж М" можуть бути елементом політичного торгу. Україна вимагає від США дозволу бити американською зброєю по об'єктах усередині Росії. Припинити удари по станціях "Воронеж М" Київ міг би в обмін на такий дозвіл.
Нагадаємо, напередодні Міноборони України підтвердило використання ракет Storm Shadow для ударів по Росії.