Вакцинацію від коронавірусу планують зробити обов’язковою для деяких українців, - МОЗ

Автор: Леся Ловіцька

В Україні планують зробити обов'язковою вакцинацію від коронавірусу для окремих категорій громадян. Про це повідомили у МОЗ.

Вакцинацію від коронавірусу планують зробити обов’язковою для деяких українців, - МОЗ - today.ua

Йдеться про так звані групи ризику. Заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що у світі переглядають рекомендації щодо проведення вакцинальних сесій. Фінальне рішення щодо того щодо COVID-19 оголосять наприкінці листопада, коли пройде європейське засідання групи з питань імунізації. Очікується, що група експертів з імунізації порекомендує алгоритм включення вакцинації проти коронавірусної інфекції до національного календаря щеплень.

Вже позначені групи ризику: це медпрацівники, люди старше 60 років, люди з імунокомпрометованим станом та діти з тяжкими супутніми неінфекційними хворобами. У зазначених осіб підвищений ризик перебігу захворювання та смерті.

Українці зможуть безкоштовно вакцинуватися проти коронавірусу до кінця 2023 року протягом 2024 року.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

"Станом на сьогоднішній день урядом замовляється за цим механізмом зазвичай лише три вакцини - Johnson, яка є однодозовою, і переважно використовується для вакцинації сільського населення. Ми також замовляємо вакцину Pfizer, як у омікронспецифічну, так і звичайну, і вакцину Pfizer для дітей" , – уточнив Ігор Кузін.

З жовтня очікується традиційне зростання звернень до лікарів через ГРВІ. Частину експрес-тестів для діагностики коронавірусу вже розподілили на рівень первинної ланки медичної допомоги. ПЛР-діагностика також буде безкоштовною

За словами представників МОЗ, в Україні є необхідне обладнання для секвенування штамів вірусу SARS-CoV-2.

Вакцинацію від коронавірусу планують зробити обов’язковою для деяких українців, - МОЗ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що COVID-19 почав розповсюджуватись в Україні з березня 2020 року. У травні 2022 року Всесвітня організація охорони здоров'я скасувала статус пандемії COVID-19. В Україні офіційно зареєстрували понад 5,5 млн випадків захворювань на коронавірус. Карантин скасували у липні 2023 року.

Раніше доктор Євген Комаровський розповів про небезпеку кашлю після коронавірусу.