В Японії поширюється небезпечна хвороба: бактерія пожирає плоть і вбиває людину за 48 годин

Автор: Леся Ловіцька

В Японії широко розповсюдилася рідкісна та дуже небезпечна хвороба. Вона спричинена бактерією, яка буквально пожирає плоть та призводить до смерті людини впродовж 48 годин.

В Японії поширюється небезпечна хвороба: бактерія пожирає плоть і вбиває людину за 48 годин - today.ua

З початку 2024 року в Японії зафіксували вже 977 випадків синдрому стрептококового токсичного шоку. Вони перевищили рекордні показники минулого року (941 заражених). Про це повідомив Bloomberg з посиланням на інформацію з Національного інституту інфекційних хвороб.

Хворобу спричиняє стрептокок групи А - Streptococcus pyogenes, який є причиною "стрептококової ангіни". Вона відома болем у горлі та набряком.

Проте деякі види таких бактерій можуть швидко викликати вкрай небезпечні симптоми, зокрема:

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

  • лихоманку;
  • біль та набряк кінцівок;
  • зниження кров'яного тиску.

Розповсюдження бактерії в організмі призводить до проблем з диханням, некрозу тканин, порушення функцій органів та смерті. Причому більшість летальних випадків реєструють протягом двох діб.

"Як тільки пацієнт помічає набряк стопи вранці, до обіду це може поширитися на коліно, і він може померти протягом 48 годин", - зазначив професор інфекційних хвороб Токійського жіночого медичного університету Кен Кікучі.

У Всесвітній організації охорони здоров’я повідомляють, що група бактерій Streptococcus pyogenes можуть переноситися у горлі або на шкірі. У світі вони стають причиною понад 500 тисяч смертей щороку.

Поширення інфекції зазвичай відбувається під час тісного контакту здорової людини з інфікованою через чхання, кашель або безпосередній контакт з раною.

В Японії поширюється небезпечна хвороба: бактерія пожирає плоть і вбиває людину за 48 годин

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

ВООЗ у грудні 2022 року повідомила про п’ять заяв від країн Європи про збільшення випадків інвазивного стрептококового захворювання групи А. Хворіли переважно діти віком до 10 років в Ірландії, у Франції, Швеції, Нідерландах та Великій Британії. Тоді організація зробила висновок про низькі ризики для людей.

Нагадаємо, що лікарі рекомендують вживати каву для профілактики небезпечних хвороб.