В уряді знайшли часткове вирішення проблеми із житлом для переселенців. Їх розселятимуть у школах і дитсадках. Звісно, прихисток для ВПО створюватимуть не у діючих освітніх закладах, а в тих, які були оптимізовані і зараз стоять пусткою.
Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук. За словами чиновниці, проблему обговорювали на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Проблема житла для переселенців залишається в Україні не менш гострою, ніж була на початку повномасштабної війни. Їм обіцяють соціальну оренду, а також участь у пільговому кредитуванні. Проте на кредит, навіть пільговий, не в усіх є і будуть гроші, а програма соціальної оренди вимагає спочатку побудови соціального житла. Отже, це також справа віддаленої перспективи. А людям десь треба жити тут і зараз.
Тому було вирішено перепрофілювати під житло для ВПО порожні будівлі шкіл і дитсадків. Адже в зв'язку зі скороченням кількості дітей в Україні (багатьох батьки вивезли за кордон) відпала потреба у великій кількості освітніх закладів. Ці навчальні заклади знаходяться на балансі громад, але громади здебільшого не знайшли їм застосування. Тож будівлі стоять пусткою, тоді як їх можна було б пристосувати під житло. Адже туди підведені всі комунікації. Хіба що треба зробити невеликий ремонт і подумати, як грамотно організувати житловий простір, щоб люди могли відчувати хоч якийсь комфорт.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У кожній громаді є порожні будівлі, яким не знаходять застосування
За словами чиновниці зараз триває інвентаризація майна у багатьох громадах. І з'ясувалось, що майже в кожному населеному пункті є порожні будівлі, які могли б іще немало послужити людям.
"До прикладу, оптимізовані садочки, школи, які не використовуються, але могли б піти під житло для ВПО. Так само як і гуртожитки, ліцеї, навчальні заклади, колишні коледжі, заклади інших форм власності - наприклад, ті, що сьогодні передані до Фонду держмайна, Укрзалізниці. У нас дуже багато об'єктів, які мають юридичного власника, але фактично є безгосподарним", - зауважила Ірина Верещук.
Щоправда, є певні законодавчі перепони щодо використання такого майна. Як з'ясувалось, його можна використовувати не раніше, як через три роки після закриття, та й то лише за їхнім цільовим призначенням. Через це в уряді вирішили, що ініціюватимуть зміни до закону, які дозволять скоротити цей строк простою будівель, а також дозволять перепрофілювати їх під житло.
Нагадаємо, вартість соціальної оренди житла буде значно нижчою за ринкову.