В Укренерго попередили про дефіцит електроенергії: коли чекати на відключення

Автор: Леся Ловіцька

В Укренерго звернулися до споживачів. Похолодання призводить до збільшення використання електроенергії та в енергосистемі може виникнути дефіцит.

В Укренерго попередили про дефіцит електроенергії: коли чекати на відключення - today.ua

Зазначено, що на 5 грудня обсяг імпорту невеликий, а експорт відсутній.

"Протягом доби з технічних причин в аварійний ремонт виведено один блок теплової електростанції. Продовжено термін ремонту ще на двох блоках різних електростанцій. Два блоки повернулися в роботу після ремонту. Сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через хмарність по всій країні. Ситуація в енергосистемі складна. Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо!" – зазначили енергетики.

Повідомляється, що поки що електроенергії, яка виробляється вітчизняними електростанціями, достатньо для забезпечення побутових та юридичних споживачів. На даний момент ліміти споживання та графіки відключень не запроваджувалися.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Співробітники Укренерго уточнили, що температура повітря сьогодні нижча за вчорашню, тому споживання збільшується. На нього впливає відновлення енергопостачання споживачам у західному регіоні, які знеструмлені непогодою. Для підтримки балансу у виробництві та споживанні в енергосистемі слід ощадливо споживати електроенергію.

Коли в Україні чекатиме відключень електроенергії

Дефіцит електроенергії може виникати в Україні за температури -3 і -5 градусів. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко повідомив, що в Україні компенсуватиме дефіцит електроенергії імпортом з Європи. Він вважає, що до 10 грудня планових відключень не буде:

"Наші партнери підтримують нас і вже неодноразово допомагали. Думаю, що цього разу також нададуть допомогу".

Нагадаємо, що Україна імпортує електроенергію з Польщі, Румунії та Словаччини.

Відключення електроенергії в Україні можливе у разі масованих атак з боку російських окупантів. Аналітики нагадали, що багато об'єктів продовжують ремонтувати, і наша енергосистема загалом залишається вразливою.

В Укренерго попередили про дефіцит електроенергії: коли чекати на відключення

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Обмеження у подачі світла також можливі у разі критичного похолодання. Експерти закликають українців не використовувати енергоємні прилади в пікові години споживання, а саме ввечері – з 18.00, коли більшість людей приходить додому.

Раніше повідомлялося, як платити за електроенергію вдвічі менше, лише по 1,32 грн/кВт-годину.