У Німеччині зросли зарплати українських біженців. Погодинну ставку збільшили до 12,41 євро, а мінімальна заробітна плата за місяць складає 2054 євро.
У 2023 році мінімальна оплата за годину роботи становила 12 євро, а у 2022 році – від 9,82 до 10,45 євро. У 2025 році ставку планують підняти до 12,82 євро.
В окремих галузях мінімальна зарплата збільшуватиметься протягом 2024 року.
Відомо, що більшість українських біженців приїжджає до Німеччини, не знаючи німецької мови. Вони не можуть розраховувати на високооплачувану роботу і часто знаходять тимчасову або постійну зайнятість з мінімальною оплатою.
Підвищення "мінімалки" обумовлено подорожчанням товарів та послуг, стрімким зростанням інфляції. Місцевий уряд намагається забезпечити громадянам соціальну стабільність та реагує на зміни ситуації на ринку праці.
Водночас профспілки вважають підвищення мінімальної зарплати недостатнім для гідних умов життя і наполягають на підвищення її рівня до 13,5 євро на годину.
У Німеччині, якщо працевлаштований громадянин заробляє за місяць від 538 євро, він має сплачувати податки та робити внески на соціальне страхування.
Грошова допомога українським біженцям у Німеччині
У бюджеті Німеччини для працездатних українських біженців у 2024 році буде виділено близько 6 мільярдів євро. Кожна повнолітня людина, яка зареєструвалася у центрі зайнятості, може отримувати по 563 євро на місяць.
Наразі в місцевих ЦЗ зареєстровано близько 700 тисяч українських біженців, а всього прибуло понад 1,2 мільйона. Інші – це діти та пенсіонери, для яких передбачені виплати з інших установ.
Центри зайнятості оплачують українським біженцям проживання у квартирах. Загальна витрата на допомогу та орендну плату на особу – від 750 до 850 євро на місяць. Також оплачуються інтеграційні курси, медичне страхування, окремі потреби пенсіонерів та дітей.
Нагадаємо, що українські біженці масово переїжджають до Німеччини з Польщі.